TSK konvoyuna roketatarlı saldırıda kayıp yaşanmadı

TSK konvoyuna roketatarlı saldırıda kayıp yaşanmadı

Suriye'de gerginliği azaltma bölgesinde bulunan İdlib kenti, çatışma ortamına çekiliyor... Bölgedeki Türk Silahlı Kuvvetleri konvoyuna roketatar saldırısı düzenlendi; ölen ya da yaralanan olmadı. Rusya, Suriye'deki üslerine insansız hava aracı ile gerçekleştirilen saldırıların püskürtüldüğünü iddia etti. Amerika Birleşik Devletleri'nin ise terör örgütü PYD/PKK kontrolündeki bölgeyi resmen tanıyacağı iddia edildi.

Türkiye, Rusya ve İran'ın Suriye'de uzlaştığı gerginliği azaltma bölgelerinde tansiyon yükseliyor.

İdlib'de ateşkes gözlem görevi yürüten Türk Silahlı Kuvvetleri konvoyuna roketatar saldırısı düzenlendi.

Roketatar mermisi araçların 20 metre yakınına isabet etti. Ölen ya da yaralanan olmayan saldırıda, araçlarda da herhangi bir hasar meydana gelmedi.

Rusya Savunma Bakanlığı, 6 Ocak'ta ülkenin Suriye'deki Tartus ve Hmeymim üslerine en az 13 İnsansız hava aracı ile saldırı yapıldığını öne sürdü.

Saldırıların hava savunma sistemleri ile önceden tespit edilerek püskürtüldüğü belirtilirken, üslerde herhangi bir hasar oluşmadığı kaydedildi.

Suriye'de terör örgütü PYD/PKK ile ortak hareket eden Amerika Birleşik Devletleri'nin bölgede gerilimi yükseltecek bir adım atacağı öne sürüldü.

İddiaya göre Washington, örgütün işgalindeki bölgeyi resmen tanımak için diplomat ekibi gönderdi. Ekip, işgal altındaki 28 bin kilometrekarelik alanın yönetimi için teröristler ile yol haritasını görüştü.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz