Yarbay Ali Tatar Ölümünün 14. Yılında Mezarı Başında Anıldı

FETÖ’nün kumpas davaları sırasında hukuksuzluğa isyan ederek yaşamına son veren Yarbay Ali Tatar, ölümünün 14. yılında kabri başında anıldı. Acılı eş Nilüfer Tatar ve ağabeyi Ahmet Tatar, “Ali’lerin, Atatürkçü teğmenlerin sonu gelmez” dedi.


Amirallere suikast” kumpasında 14 yıl önce hakkında ikinci kez tutuklama kararı çıkarılması üzerine Yarbay Ali Tatar canına kıymıştı. Aradan 14 yıl geçti ama acı hala taze. Tatar, ölüm yıldönümünde Ankara Karşıyaka'daki mezarı başında anıldı. Hepsini yargışlanması için davalar açılacak demiştim. Bu davalar açıldı ama bir kısmı kaçtı bunların. Bir kısmı tutuksuz yargılanıyor. "Ben bu süreçlerin dah ahızlanmaısnı bunların dah auzun cezalar almasını sabırla bekliyorum."

Acılı eş Nilüfer Tatar, eşinin mezarı başında sorumluların tutuksuz yargılanmasına tepki gösterdi.  " Tatar ardından bıraktığı veda mektubunda, “Bu şekilde giderseniz ne yönetecek bir ordu, ne yaşayacak bir cumhuriyet, ne de bir ülke bulamayacaksınız. Şunu bilin ki, en küçük suçu ve günahı olmayan ben, bu yapılan hukuksuzluğa isyan ve bu karanlığa bir nebze ışık olabilmek hayatıma son veriyorum” ifadesini kullanmıştı.