YURT HABERLERİ

Fırtına Tüm Yurdu Etkisi Altına Aldı

Yurt genelinde etkili olan fırtına ve şiddetli yağışlar, hayatı olumsuz etkiliyor. İstanbul Zeytinburnu açıklarında fırtınayla sürüklenen bir gemi karaya oturdu 11 kişilik mürettebat ekiplerin yoğun çalışması ile kurtarıldı. Bursa'da ise okullar  tatil edilirlen, bazı deniz otobüsü seferleri ise iptal edildi. İzmir'de de tüm vapur seferleri iptal edildi. Yurdun dört bir yanından hava muhalefetinin görüntüleri haberimizde...

İstanbul Zeytinburnu açıklarında demirleyen "Kadriye Ana" isimli yakıt gemisi, fırtına ve dalgaların etkisiyle sürüklenerek karaya oturdu.

İçerisinde 11 mürettebatın bulunduğu gemi, ekiplerin çalışmaları sonucu geleneksel varagele yöntemiyle kısa sürede kurtarıldı.

Şiddetli fırtına etkisini en yoğun şekilde Bursa'da gösteriyor.

Bursa’da merkez Yıldırım, Osmangazi, Nilüfer, Kestel ve Gürsu ilçelerinde okullar tatil edildi.

Valilik, okulların yanısıra, Kamu kurumlarında çalışan hamile, engelli ya da kronik hastalığı bulunan personelin de bugün idari izinli sayılacağını duyurdu.

Bursa’da gece saatlerinde etkisini iyice artıran şiddetli lodos nedeniyle metro raylarına ağaç devrildi, seferler bir süreliğine ertelendi.

Bursa'yı etkisi alan fırtına canlı cansız demeden hayatı felç etmeye devam ediyor.

Bir motosikletli fırtınada kontrolü kaybedip aracıyla yere düştü, ona yardıma gidenler ise ayakta durmakta güçlük çekti.

Bursa Gökdere Vadisi'nde insanlar birbirine tutunarak ayakta kalmaya çalıştı, bir genç ise emekleyerek uçmaktan kurtuldu.

Yıldırım ilçesinde de fırtına bir giysi dolabını harekete geçirdi, o anlar kameraya böyle yansıdı.

250 yıllık tarihi çınar da Bursa'daki fırtınaya dayanamadı.

Hüsnügüzel Kaplıcası'nın bahçesindeki devasa anıt eser kökünden kopup yola devrildi, belediye ekipleri ise çınarı keserek kapanan yolu trafiğe açtı.

Yine Bursa’da bir servis minibüsünün içine evin bacasından kopan parça düştü, olayda şans eseri kimse yara almazken maddi hasar meydana geldi.

İzmir'de olumsuz hava ve deniz şartları nedeniyle tüm vapur seferleri geçici olarak iptal edildi.

Çanakkale, Ayvacık’ta fırtına yazlık evlerle işletmelerin çatılarını uçurdu, ağaçlar ve elektrik direkleri devrildi.