YURT HABERLERİ

Balıkesir ve Tekirdağ'da Suç Örgütleri Çökertildi.16 Şüpheli Yakalandı.

Suç örgütleri bir bir kafese alınıyor. Balıkesir ve Tekirdağ'da düzenlenen Kafes 38 operasyonları kapsamında 2 organize suç örgütü çökertildi, 16 şüpheli yakalandı.

Balıkesir ve Tekirdağ'da "tefecilik, yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarına yönelik  Kafes- 38 operasyonları düzenlendi. Operasyonlar kapsamında  2 organize suç örgütü çökertildi, 16 şüpheli yakalandı.

Zanlıların ekonomik yönden sıkıntıya düşen vatandaşlara faizle borç para verdikleri, borcun vadesi geldiğinde faiz artırarak değerinin çok üzerinde para istedikleri, borcunu ödeyemeyen vatandaşların araç, dükkan, tarla ve evlerine tehdit, baskı ve şiddet uygulayarak el koydukları belirlendi.

Varlıklı ve zengin iş adamlarını hedef alarak zorla alıkoydukları, mağdurları serbest bırakmak için ailelerinden ve tanıdıklarından yüksek meblağlı fidye istedikleri ayrıca uyuşturucu imal ve ticareti ile silah ve mühimmat kaçakçılığı yaptıkları da ortaya çıktı. Operasyonlar sonucunda 312 senet, 5 çek, muhtelif miktarda uyuşturucu madde ve çok miktarda para, tapu, silah ve mühimmata el konuldu.

Öte yandan suçtan elde edildiği değerlendirilen 58 milyon lira değerindeki mal varlığına ilişkin tedbir kararı uygulanması için de çalışma başlatıldı.