YURT HABERLERİ

3 Ocak İtibariyle, Yurdun Genelinde Hava Durumu

Soğuk hava bazı illerde hayatı olumsuz etkiledi. Meteoroloji'nin son tahminlerine göre; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Diyarbakır ve Erzurum çevreleri yağışlı geçecek. Sıcaklık, yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Malatya ve Bitlis'te dondurucu soğuk hayatı olumsuz etkiledi. Yoğun kırağıdan dolayı bitkiler buz tuttu. Sürücüler, buzlanmadan dolayı yollarda ilerlemekte zorlandı. Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde sis etkili oldu. Ulaşımda aksamalar meydana gelirken uçak seferleri de hava muhalefetinden dolayı iptal edildi. İzmir'in Seferihisar açıklarında denizde dev hortum oluştu. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu tahmin raporunu paylaştı. Buna göre, yurt geneli parçalı ve çok bulutlu. Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Diyarbakır ve Erzurum çevreleri yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun batısı ile Erzurum çevrelerinde yağışın karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Yağış; Antalya'nın doğu ilçelerinde, Osmaniye çevreleri ile Hatay'ın kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olacak. Kuvvetli yağış beklenen bölgelerde yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Yurt genelinde sıcaklık mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Rüzgarın ise genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

3 büyük ilde hava sıcaklığı ise şöyle; 
                         Gündüz                                       Gece
ANKARA:             11°                                              3°
İSTANBUL:           5°                                             11°
İZMİR:                  17°                                             11°