YURT HABERLERİ

12 Ocak İtibariyle Yurdun Genelinde Hava Durumu

Erzurum, Tunceli, Ağrı, Ardahan ile Kars'ta etkili olan kar yağışıyla kent merkezleri ve ilçeler beyaz örtüyle kaplandı.

Tunceli’nin Ovacık ve Pülümür ilçelerinde de bir süredir etkili olan soğuk hava, yerini kar yağışına bıraktı. Yağışla ilçelerdeki cadde ve sokaklar ile park ve bahçeler beyaz örtüyle kaplandı. Bazı vatandaşlar evlerinin önünde biriken kar yığınlarını temizledi.

Soğuk havanın etkisini sürdürdüğü Ağrı’da da gece başlayıp sabaha doğru etkisini artıran kar yağışı sonrası cadde ve sokaklar beyaza büründü. Esnaf iş yerlerinin önündeki karları küreklerle temizlerken, ekipler de karla mücadele çalışması başlattı.

Ardahan’da soğuk hava ve kar yağışı etkili oluyor. Kent merkezi, sabaha doğru etkili olan kar sebebiyle beyaza büründü. Kar ve soğuk hava, yol ve çatılarda buzlanmaya da neden oluyor.

Kars'ta dün başlayıp aralıklarla süren kar etrafı beyaz örtüyle kapladı. Kars Belediyesi ekipleri kaldırım ve yollarda kar küreme çalışması başlattı. Bazı vatandaşlar ev ve iş yerlerinin önünde biriken karları temizledi. Beyaza bürünen ve sisle kaplana tarihi Kars Kalesi dron ile görüntülendi. Karın etkili olduğu Sarıkamış ilçesinde de bitkiler ve ağaçların karla kaplanması güzel görüntüler oluşturdu. Akyaka ilçesinde de bazı vatandaşların iş yerleri önünde biriken karı temizlediği gözlendi.

Üç büyük ilde beklenen hava sıcaklığı ise şöyle:

                                        Gündüz                        Gece

ANKARA:                     8°                              -1°             

İSTANBUL:                   7°                               0°

İZMİR:                        11°                               2°