Prof. Dr. Mehmet Haberal Adana'da Hematoloji-Onkoloji Hastanesi Poliklinikleri Açılışını Yaptı

Türkiye Cumhuriyet'in 100. yılında ülkesine bir eser daha kazandırdı, Prof. Dr. Mehmet Haberal. Adana ve bölgedeki sağlık kuruluşlarına yeni bir halka eklendi. Başkent Üniversitesi Hematoloji-Onkoloji Hastanesi’nin temeli 2021 yılında atılmıştı. Bugün de O hastanenin poliklinikleri açıldı, törenle. Prof. Dr. Mehmet Haberal, üniversite yönetimi ve  hekimler bir aradaydı. Prof. Dr. Haberal, kalite vurgusu yaptı. Ve icraatlarıyla kanıtladığı o sözünü yineledi; “Cumhuriyet, eserlerle taçlanır.”

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yaşında, bu millete armağan bir eser daha yükseldi Adana’dan. Başkent Üniversitesi Adana Dr. Turgut Noyan Uygulama ve Araştırma Merkezi Hematoloji-Onkoloji Hastanesi'nin poliklinikleri törenle açıldı. Temeli 20 Ekim 2021 tarihinde atılan 4’üncü hastanenin poliklinikleri, Başkent’in kaliteli sağlık hizmetleri halkasına eklenmiş oldu.
  

Törene, Prof. Dr. Mehmet Haberal, Başkent Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Abdülkadir Varoğlu, Sağlık Kuruluşları Direktörü Prof. Dr. Ali Haberal, yöneticiler, Hastane yöneticileri ve hekimler katıldı. Açış konuşmasını Merkez Müdürü Prof. Dr. Birol Özer yaptı. Ardından Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Derya Akaydın Aldemir çıktı kürsüye. Rektör Vekili Prof. Dr. Abdülkadir Varoğlu da Cumhuriyeti taçlandıran eseri “altın halka” olarak niteledi. Söz, Prof. Dr. Ali Haberal'daydı. Başkent Üniversitesi'nin sağlıkta öncü bir kurum olduğunu vurguladı, teşekkür etti. 

Son söz Prof. Dr. Mehmet Haberal'a aitti.
“Bilim ihraç ediyoruz” dedi. Ve sadece sözle değil icraatlarıyla kanıtladığı o cümlesini yineledi.
“Cumhuriyet eserlerle taçlanır” diyerek çok çalışacağız mesajı verdi.  

Ve beklenen an geldi. Sadece Adana’ya değil, Tüm Türkiye’ye hatta dünyaya hizmet verecek olan Poliklinik binası, kurdela kesimiyle açıldı. Hep birlikte gezdiler, yeni binayı. Beğeniyle incelediler. Haberal, satır aralarında önemli mesajlar verirken, talimatlarını da sıraladı. Prof. Haberal ve beraberindeki heyet, Başkent Üniversitesi özel ilk ve ortaöğretim Okullarını da ziyaret etti. 

Haberal'ın son durağı; Çukurova poliklinikleriydi. Nörolojik Rehabilitasyon merkezinde incelemelerde bulundu, hastalara geçmiş olsun dedi, hekimlerden bilgi aldı. Prof. Dr. Haberal, teşekkürle, minnetle uğurlandı, Adana’dan.  

Adana ve bölgede ilk adımı 1998'te atmıştı, Prof. Dr. Haberal. Başkent Üniversitesi Adana Turgut Noyan Uygulama ve Araştırma Merkezi Yüreğir Başkent Hastanesi olarak 364 yatak kapasitesiyle başlamıştı, sağlık hizmetlerine. 2002 yılında Seyhan Başkent Hastanesi, 2006 yılında da Türkiye'nin en büyük, en modern diyaliz merkezini bünyesinde barındıran Kışla sağlık Yerleşkesi açıldı. 2017 yılında ise Çukurova poliklinikleriyle hizmet vermeye başladı.

Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi de Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci asrında, 2024 yılında tüm birimleriyle hizmet vermeye başlayacak.