Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Akreditasyon Belgesi Takdim Töreni Yapıldı

Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi, tıp eğitiminin niteliğinin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi amacıyla Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurulu tarafından bir kez daha akredite edildi. Belge için takdim töreni düzenlendi. Törende konuşan Prof. Dr. Mehmet Haberal, Türkiye'nin tıpta geldiği noktaya değindi; 'Artık tıpta insanlarımızı başka ülkelere muhtaç etmiyoruz, başka ülkelerin insanlarını burada tedavi ediyoruz'' dedi. Haberal, ay yıldızlı bayrağın, dünyanın en tepesinde dalgalandığına işaret etti.

Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesinde sürdürülmekte olan tıp eğitiminin niteliği; saygın ve bağımsız bir eş-yetkilendirme kurulu olan Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurulu tarafından tekrar akredite edildi.

İkinci kez reakreditasyonun belge takdimi için Başkent Üniversitesi Hastanesinde tören düzenlendi.
Törende,  Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal konuştu.
Prof. Dr. Mehmet Haberal, Türkiye'nin tıpta ulaştığı gurur verici noktaya dikkati çekti ve ay yıldızlı bayrağın dünyanın en tepesinde dalgalandığına işaret etti.

Prof. Dr. Haberal, yeni bir ameliyata girmek için toplantıdan ayrılırken, Tıp Eğitimi Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği Başkanı Prof. Dr. İskender Sayek, Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne başarılarının devamını diledi.
Prof. Dr. Sayek, konuşmasının ardından belge takdiminde bulundu.
Ardından, Başkent Üniversitesi Sağlık Kuruluşları Direktörü Prof. Dr. Ali Haberal, Prof. Dr. Sayek'e plaket ve çiçek armağan etti.