BÜ Adana Özel Başkent Okullarında 19 Mayıs Coşkusu

19 Mayıs 1919.  Büyük Önder Mustafa Kemal'in Kurtuluş Savaşı için, Kutsal İsyanı başlatmak için, Samsun’a ayak basışının 105. yıldönümü. Başkentli Gençler de Atatürk’ün kendilerine armağan ettiği bu özel günü bir dizi etkinle coşkuyla kutladı.

Başkent Üniversitesi Adana Özel Başkent Ortaöğretim Okulları’nda 19 Mayıs  “Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı”nın 105. yıl coşkusu vardı. Düzenlenen törende konuşan Tarih Öğretmeni Anıl Üzden,19 Mayısın İstanbul’dan Samsun’a uzanan yolculuğun Türk Ulusunun varoluş mücadelesinin ilk adımını temsil ettiğini  belirtti. Üzden, Başkentli Gençlere, Atatürk’ün bu günü onlara emanet ettiğini kendi sözleri ile anımsattı.

Başkentli Gençler de bu özel günde okudukları şiirlerle Atatürk’e olan bağlılıklarını  dile getirip O’nun yolundan yürüyeceklerine bir kez daha söz verdi. Birbirinden güzel ve özel etkinliklerin yer aldığı programda 19 Mayıs Hikâyesinin anlatıldığı Oratoryo ilgiyle izlendi. Başkentli gençler Atatürk’ün çok sevdiği ve severek oynadığı Zeybek oyununu da unutmadı. Step aerobik ve jimnastik gösterisi coşkuyla izlendi. Okul Orkestra Gösteri Grubu sevilen şarkıları seslendirirken arkadaşları da onlara eşlik etti.

Bando Takımı Gösteri Grubu’nun  etkinliğinde de coşku vardı. Başkentli öğrencilerin hazırladığı coşku dolu etkinliklerde  Dans Gösteri Grubu ile Koro ve Dans Grubu Gösterisi de  büyük beğeni ve alkış aldı.