Ayşe Kulin, Başkent Üni. Etkinliğinde "Cumhuriyetle Vals" Konulu Konferans Verdi

Başkent Üniversitesi "Tarih Uygulama ve Araştırma Merkezi" tarafından, "100.Yılında Cumhuriyeti Anlamak ve Anlatmak" adlı kompozisyon yarışması düzenlendi. Ödül töreninde akademisyenlerin yanı sıra, gazeteci ve yazar Ayşe Kulin de öğrencileri yalnız bırakmadı. "Cumhuriyetle Vals" konulu konuşmasında gençlere önemli mesajlar verdi.

Başkent Üniversitesi, çeşitli alanlarda düzenlediği çalışmalar ve yarışmalar ile öğrencilerin başarılı bir yol izlemesine yönelik katkılarını sürdürüyor. Avni Akyol Konferans Salonu'nda; Ord.Prof.DR. Enver Ziya Karal Tarih Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen kompozisyon yarışmasının ödül töreni gerçekleştirildi.

Genç kalemler için her yıl düzenlenen yarışmanın bu yılki teması "100.Yılında Cumhuriyeti Anlamak ve Anlatmak" olarak belirlendi. Birbirinden yetenekli öğrencilerin rekabet ettiği yarışmanın törenine çok sayıda akademisyen katıldı.Sayısız kitapları ile edebiyat dünyasında çok değerli bir yeri olan gazeteci ve yazar Ayşe Kulin, öğrencileri yalnız bırakmadı.

Törenin açış konuşmasını Prof.Dr. Seçil Karal Akgün yaptı. Ardından, Özel Başkent Ayşeabla Okulları Kurucu Temsilcisi Hilal Erdinç çıktı kürsüye. Özel Başkent Adana Okulları Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdürü Meltem Çaylaklı bu tarz etkinliklerin öğrenciler için önemini vurguladı. Özel Başkent İskenderun Okulları Genel Müdürü Hakan Üzer de öğrencilere başarılarının devamını diledi.

Odtü Geliştirme Vakfı Özel Lisesi Müdürü Seçil Nazlıer Abuşka ise Başkent Üniversitesi'ne katkılarından dolayı teşekkür etti. Konuşmaların ardından, yarışmada derece yapan öğrecilere ödülleri takdim edildi. Hatıra fotoğrafı çekildi. Daha sonra kürsüye çıkan Ayşe Kulin, "Cumhuriyetle Vals" konulu konuşmasında gençlere önemli mesajlar verdi.

Tören Ayşe Kulin'e plaket takdim edilmesi ile sona erdi.