Kahramankazan, şehidini uğurladı

Kahramankazan, şehidini uğurladı

Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde kız kaçırma gerekçesi ile çıkan çatışmada şehit olan polis memuru Muhammet Uz, Aksaray'da; yine Ankara'da eğitim sırasında şehit olan Topçu Onbaşı Daha Çelik, Bursa'da sonsuzluğa uğurlandı.

Polis memuru Muhammet Uz...

33 yaşındaydı... Evliydi, 2 çocuğu vardı...

DÜN Ankara'nın Kahramankazan İlçesi'nde kız kaçırma olayında hastanede çıkan silahlı çatışmada şehit oldu...

Şehit polis memuru için ilk tören, Kahramankazan İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde düzenlendi.

Törene katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konuşmasında en önemli ve öncelikli sorumluluklarının cehaletle mücadele olduğunu söyledi.

Emniyet Müdürlüğündeki törenin ardından şehit polis için bir tören de baba ocağı Aksaray'da düzenlendi.

Çağlak Camisi'ndeki törende eşinin polis yeleğini giyen Fatma Zehra Uz, tabuta sarılarak gözyaşlarına boğuldu.

Şehidin 5 yaşındaki oğlu Mustafa'nın, olan bitenden habersiz dedesi Mustafa Uz'a, "Dedeciğim, oyun oynamaya gidelim mi?" diye sorması yürekleri burktu.

Şehit Uz, kılınan cenaze namazının ardındanköy mezarlığına defnedildi.

Ankara'da topçu atışları sonrasında artan barut haklarının yakılması esnasında yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Topçu Onbaşı Daha Çelik de Bursa'da son yolculuğuna uğurlandı.

Mihraplı Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine, şehit onbaşının ailesi ve yakınlarının yanı sıra Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ile eski bakanlar Mehmet Müezzinoğlu ve Efkan Ala ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehidin babası Muhsin ve annesi Nazime Çelik ile diğer yakınları şehidin fotoğrafına bakarak tabuta sarıldı, uzun süre gözyaşı döktü.

Şehit Onbaşı Çelik, kılınan cenaze namazının ardından Hamitler Mezarlığı'ndaki şehitlikte defnedildi.

Öte yandan, Genelkurmay Başkanlığı terörle mücadeleye ilişkin son bir haftanın rakamlarını açıkladı. Buna göre, 5-11 Ekim tarihleri arasında Hakkari, Siirt ve Diyarbakır'da bölücü terör örgütüne karşı yürütülen operasyonlarda 23 terörist etkisiz hale getirildi.
Operasyonlarda 9 piyade tüfeği, 2 keskin nişancı tüfeği, 8 tabanca ele geçirildi.

Bu arada, Muğla’da iki ayrı operasyonda etkisiz hale getirilen 10 teröristi, Suriye’nin Lazkiye kentinden getirdiği tespit edilen “Santo” adlı balıkçısı teknesinin, Sahil Güvenlik tarafından düzenlenen operasyondan önceki görüntüleri ortaya çıktı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz