287 hakim ve savcının görev yeri değişti

287 hakim ve savcının görev yeri değişti

Hakimler ve Savcılar Kurulu kararnamesiyle, 267 adli yargı hakim ve savcısı ile 20 idari yargı hakiminin görev yeri değişti.

Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesinin adli ve idari yargı kararnameleri, Kurulun internet sitesinden yayımlandı.

Buna göre Ankara Cumhuriyet Başsavcı vekilleri Kemal Demirdön ve Cevat İşlek Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na, Ahmet Hamdi Kaya Ankara Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Savcılığı'na getirildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ergün Şahin, Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcısı oldu.

Ankara Cumhuriyet savcıları Ender Coşkun, Aytekin Cenikli, Özgür Kamışlık, Ahmet Akça, Musa Yücel ve Ramazan Dinç de, Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği'ne atandı.

İstanbul'da ise Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Akkaya İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Savcılığı'na, Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcı Vekili Adem Meral Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'na, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Aydın Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı'na getirildi.

Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Haydar Memiş ise, Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcısı olarak görevlendirildi.

İzmir Cumhuriyet savcıları Ömer Doğruöz, Mehmet Alyaprak ve Necla Avcı Giritli de, İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili oldu.

Bu arada, Antalya'nın Korkuteli ilçesinde meydana gelen silahlı saldırıda yaralanan Korkuteli Cumhuriyet Savcısı Kadir Küçüköner de Yargıtay tetkik hakimliğine getirildi.

Alınan kararlarla, 267'si adli, 20'si idari yargı olmak üzere toplam 287 hakim ve savcının görev yeri değişti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz