Lüleburgaz'da işçilerden belediye önünde çadırlı eylem

Lüleburgaz'da işçilerden belediye önünde çadırlı eylem

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesindeki bir cam fabrikasında işten çıkartılan 91 işçi, belediye önünde çadır kurup eşleri ve çocuklarıyla birlikte eylem yapıyor. İşçilere destek için bölgeye giden Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Cankurtaran, sorunun çözümünde yardımcı olacaklarını söyledi.

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesindeki cam fabrikasında, yaklaşık 10 gün önce işten çıkartıldıklarını belirten 91 işçi, Lüleburgaz Belediyesi önünde çadır kurarak başlattıkları eylemlerini sürdürüyor.

İşçilerin aileleri ile birlikte gerçekleştirdiği eylemlerine, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Cankurtaran, CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak da katıldı.

İşçilere destek amacıyla gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Cankurtaran, işçilerin işlerine geri dönmesi için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da konuyla yakından ilgilendiğini söyleyen Cankurtaran, Kristal-İş Sendikası Şube binasına geçerek Şube Başkanı Ufuk Yaratan’dan detaylı bilgi aldı.

Kristal-İş Sendikası Şube Başkanı Ufuk Yaratan ise, işverenin 91 kişiyi hiçbir yerde değerlendirmeyerek kapı önüne koyduğunu belirtti.

"ŞU ANDA BU ARKADAŞLARIN AYIN 20’SİNE KADAR ÜCRETSİZ İZİNLİ OLARAK DEVAM ETMEKTELER. AYIN 20’SİNDE İŞ AKİTLERİ FESHEDİLECEK. BİZ DE BU ARKADAŞLARIMIZ HAKKINDA, BU ARKADAŞLARIMIZLA BİRLİKTE KRİSTAL-İŞ SENDİKASI OLARAK, EN AŞAĞIDAN EN YUKARIYA KADAR MÜCADELEYE BAŞLADIK. BU MÜCADELENİN SONUCUNDA BU ARKADAŞLARIMIZI İŞ YERLERİNE DÖNDÜRMEYİ AMAÇLIYORUZ, HEDEFİMİZ BU"

İşten çıkartılan işçilerden Harun Şentürk de, kendilerine haksızlık yaptığını söyledi.

"KAMUOYUNA BİZİ TAMAMEN RAPORLU, İŞİNE GELMEYEN İNSANLAR OLARAK GÖSTERİLİYORUZ. YEREL GAZETELERDE BUNU GÖRÜYORUZ ZATEN. BUNLARDAN BİRİ BEN OLDUĞUM GİBİ TAMAMEN İŞ KAZASINDAN DOLAYI BENİM RAPORUM VARDIR... BİZİ İŞİMİZE BİAT ETMİYORMUŞUZ GİBİ, İŞİMİZE GELİP GİTMİYOR MUŞUZ GİBİ SORUNLU İNSANLAR GİBİ GÖSTERİLİYORUZ."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz