"Rahmetli Ecevit’in sağlığı ve yaşı istismar edilmemeli"

"Rahmetli Ecevit’in sağlığı ve yaşı istismar edilmemeli"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, eski başbakanlardan Bülent Ecevit ile ilgili sözlerine, Cumhuriyet halk partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yanıt gecikmedi. "Eğer sen Ecevit'in milliyetçiliğini öğrenmek istiyorsan, Kıbrıs’ın Beşparmak Dağları’na bak" diyen Kılıçdaroğlu, Washington ile yaşanan vize krizine de dikkati çekti..

ERDOĞAN: "ANA MUHALEFETİN BAŞINDAKİ ADAMIN GEÇMİŞİNE BAKTIĞINDA, ZATEN BUNLAR AMERİKA'DAKİ LİDERLERİN AFFEDERSİN LİDER POPOSUNU TRABZANA DAYIYOR O DA KARŞISINDA EL PENÇE DİVAN DURUYOR. "

KILIÇDAROĞLU: "RAHMETLİ ECEVİT’İN SAĞLIĞI VE YAŞI İSTİSMAR EDİLMEMELİ. HELE HELE ÖLEN BİR İNSANIN YAŞINDAN YOLA ÇIKARAK İSTİSMAR ETMEK ASLA DOĞRU DEĞİLDİR, OLMAMALI DA."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, eski başbakanlardan Ecevit'in, Amerikan Başkanı Clinton'la Amerika'da çekilen fotoğrafı üzerinden yaptığı değerlendirme, anamuhalefet cephesinde tepkiye neden oldu.
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı'na "Ecevit'in miliyetçiliğini sorgulama" diye seslendi.

"RAHMETLİ BÜLENT ECEVİT’LE İLGİLİ ÇOK SERT CÜMLELER KULLANDI. BİR ANLAMDA ONUN MİLLİYETÇİLİĞİNİ SORGULADI. SEN ECEVİT’İN MİLLİYETÇİLİĞİNİ ÖĞRENMEK İSTİYORSAN, RAHMETLİ ECEVİT, TÜRKİYE’NİN MİLLİYETÇİLİĞİNİ KIBRIS’IN BEŞPARMAK DAĞLARI’NA YAZDI, AFYON TARLALARINA YAZDI MİLLİYETÇİLİĞİ. SAYIN ERDOĞAN’A SORMAK İSTİYORUM? SEN MİLLİYETÇİ GEÇİNİYORSUN. EGE ADALARINA, YUNAN ADALARINA BAK. EGE’DE BİZİM OLAN ADALAR YUNANİSTAN TARAFINDAN İŞGAL EDİLMİŞ DURUMDA. BEYEFENDİ SENİN MİLLİYETÇİLİĞİN NE? MANGAL MİLLİYETÇİLİĞİ Mİ? NEDEN ADALARA SAHİP ÇIKMIYORSUN. HEM AMERİKAN, HEM İNGİLİZ BELGELERİNDE TÜRKİYE’YE AİT OLAN ADALARDA ŞU AN YUNAN BAYRAĞI DALGALANIYOR."

Kılıçdaroğlu, Türkiye ile ABD arasında yaşanan vize krizinin maliyetinin 50 milyar lira olduğunu bir kez daha söyledi. Bu rakama Erdoğan'dan gelen eleştiriye yanıt verdi..

"VİZE KRİZİNİN MALİYETİ SAYIN ERDOĞAN AZ ÖNCE YAPTIĞI KONUŞMADA ‘BU 50 MİLYAR LİRA NEREDEN ÇIKTI’ DEDİ. KENDİSİNE ÖNERİM ŞU. TORUNU MATEMATİK BİLİYORDUR, TORUNUNU YANINA ALSIN, HESAP MAKİNESİNİ YANINA ALSIN, DOLARDAKİ 1 KURUŞUN ARTIŞININ MALİYETİNİ ÇIKARSIN. BU KADAR BASİT. EĞER BU HESABI YAPMAKTAN ACİZSE, GELSİN BANA BEN KENDİSİNE HESAP VEREYİM."

CHP Lideri, günün son konuşmasını da partisinin Denizli il binasının açılışında yaptı.. Ecevit'e yönelik eleştirilere tepkisini sürdürdü..

"BİR İNSAN HADDİNİ BİLMELİ. MAKAMI YUKARIDA OLABİLİR AMA ÖNCE HADDİNİ BİLECEK. ÖNCE AĞZINDAN ÇIKANI BİLECEK. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz