Gök:''sıfır terörle aldığın ülkeyi, nasıl yangın yerine getirdiğin belli''

Gök:''sıfır terörle aldığın ülkeyi, nasıl yangın yerine getirdiğin belli''

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, terörle mücedale konusunda partisini hedef alan açıklamaları nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tepki gösterdi..Kılıçdaroğlu'nun PKK'nın saldırısına uğrayan tek genel başkan olduğunu ifade eden gök ''sıfır sorunla aldığın ülkeyi ne hale getirdiğin belli''diye konuştu..Gök'ün gündeminde fetö ile mücadele,Hatun Tuğluk'un cenazesindeki olaylar ve yeni eğitim ve öğretim yılındaki sorunlar da vardı..

ERDOĞAN: "YA SEN KİMSİN???"

"GEÇMİŞTE, PKK'NIN EYLEMLERİ KARŞISINDA 'OPERASYON YAPMAYIN' DİYE TALİMAT VEREN RECEP TAYYİP ERDOĞAN, BUGÜN ÇIKMIŞ GENEL BAŞKANIMIZA 'SEN KİMSİN?' DİYOR. BİZ DE SANA DİYORUZ; SENİN KİM OLDUĞUN BELLİ. "

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’n da Anamuhalefet lideri için sarf ettiği eleştirilere cevap geldi..
Chp Grup başkanvekili Levent Gök aynı ton da yanıt verdi Erdoğan'a

"SIFIR TERÖRLE ALDIĞIN ÜLKEYİ, NASIL YANGIN YERİNE GETİRDİĞİN BELLİ. İKTİDARIN HİMAYESİ SAYESİNDE PKK'NIN GÜÇLENMESİNE, KOLLANMASINA, HİMAYE EDİLMESİNE SES ÇIKARMAYAN BİR İKTİDARIN, BİZİM PARTİMİZE, GENEL BAŞKANIMIZA SÖYLEYEBİLECEĞİ TEK BİR SÖZ BİLE YOKTUR. BİZ NE YAPTIK? "

Chp grupbaşkanvekili Akp sözcüsü Mahir Ünal'a da tepkiliydi.

"BİR ÇİFT LAFIMIZ DA MAHİR ÜNAL'A VAR. MAHİR ÜNAL KALKMIŞ PARTİMİZİ ELEŞTİRİYOR. MAHİR ÜNAL, RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN DAHASONRA REDDETTİĞİ DOLMABAHÇE MUTABAKATINDA O KOLTUKLARDA OTURANLARDAN BİRİ SEN DEĞİL MİYDİN? NE YAPTIN DOLMABAHÇE'DE? BUNLARI ANLATSANA."

Gök sözü fetö ile mücadeleye getirdi...Fetö'nün siyasi ayağına yönelik operasyon yapılmadığını savundu..
Şaban dişli üzerinden eleştirilerini sıraladı...

"ŞABAN DİŞİLİ NASIL OLUYOR DA DARBECİ BİR GENERALİN AĞABEYİ CUMHURBAŞKANLIĞI BAŞDANIŞMANLIĞINA GETİRİLİYOR?"

Chp grupbaşkanvekili HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'un annesinin cenaze töreninde yaşananlarıda değerlendirdi..

"CENAZEYE SAYGININ, KÜLTÜRÜN VE DİNİN GEREĞİ OLDUĞUNA DİKKATİ ÇEKEN GÖK, "AYSEL TUĞLUK'UN ANNESİNİN CENAZESİNDE YAŞANANLAR TÜRKİYE'NİN UTANÇLA REDDETMESİ GEREKEN BİR MANZARADIR. BU MANZARA TÜRKİYE'NİN MANZARASI DEĞİLDİR, OLAMAZ. BUNA HİÇBİRİMİZİN İZİN VERMEMESİ GEREKMEKTEDİR. BU OLAY TÜRKİYE İÇİN BİR UTANÇ MANZARASI OLMUŞTUR. YAPILAN, TÜRKİYE'YE YAKIŞMAMIŞTIR"

Ve yeni eğitim ve öğretim yılı

"FATİH PROJESİ ÇÖKMÜŞTÜR..2 YILDRI TABLET DAĞIRTILMIYOR.."

CHP, TBMM İçtüzüğündeki değişiklikleri yarın Anayasa Mahkemesi’ne götürmeye de hazırlanıyor..

"PLANLAMAMIZI YARIN BAŞVURMAK ÜZERE YAPIYORUZ. SON HAZIRLIKLARI YAPTIM. REDAKSİYONU YAPIYORUM. ÖĞLEDEN SONRA MECLİS BAŞKANI’NA İMZALATIRSAK, BURADAYSA, YARIN İTİBARIYLA PLANLAMAMIZI ONA GÖRE YAPIYORUZ OLACAK, YARIN OLACAK. ANAYASA MAHKEMESİ’NDE BULUŞACAĞIZ"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz