"Bu millletin başına pkk'yı, ışid'i, fetö'yü kim musallat etti?"

"Bu millletin başına pkk'yı, ışid'i, fetö'yü kim musallat etti?"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Balıkesir'de üreticilerle Tarım Çalıştayı'nda biraraya geldi. Üreticinin borç batağı içinde olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, hükümetin tarım politikasına yüklendi. CHP Lideri, terörle mücadele başlığı üzerinden de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çok sert eleştiriler yöneltti.

"BU MİLLLETİN BAŞINA PKK'YI, IŞİD'İ, FETÖ'YÜ KİM MUSALLAT ETTİ? "

Tarım üreticileriyle Balıkesir'de yapılan çalıştayda biraraya geldi; "Vatandaşla hükümetin gündemi aynı değil" dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çalıştay sonrası kameraların karşısına geçti.

"ÜRETİCİLER HAK ETTİKLERİ FİYATTAN ÜRÜNLERİNİ SATAMIYORLAR. ÜRETİCİNİN BORÇ BATAĞI İÇİNDE OLDUĞUNU HEMEN HEMEN HEPSİ SÖYLÜYOR. KONUŞMAYAN HÜKUMETİN KENDİSİ, DERTLERİN ÜSTÜ ÖRTÜLMEK İSTENİYOR. SAYIN ERDOĞAN'IN TEK GÜNDEMİ VAR, BENİM. TÜRKİYE'NİN GERÇEK SORUNLARINI KONUŞAMIYORUZ. "

Eleştirilerinin hedefinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine ve CHP'ye yönelik tepkisi vardı.

"DÜN YİNE KILIÇDAROĞLU HASTALIĞI NÜKSETTİ. EY KILIÇDAROĞLU DİYE SESLENDİ. SEN KİMSİN DİYOR. 80 MİLYON YURTTAŞIMA SESLENİYORUM. 4 YILDA TERÖRÜ KESİNLİKLE BİTİRECEĞİM. BİTİREMEDİĞİM TAKDİRDE SİYASETİ BIRAKACAĞIM. BEN SENİN TVYE ÇIKMAKTA KORKTUĞUN KİŞİYİM. BEN SANA 4 YILDA TERÖRÜ NASIL BİTİRECEĞİMİ SANA ANLATACAĞIM. BU ÜLKEYE HUZURU VE BARIŞI NASIL GETİRECEĞİMİ ANLATACAĞIM. KORKMA BENDEN BEN DÜZGÜN İNSANIM. SORULMASI GEREKEN SORUYU SORARIM. CESARETİN VARSA GELİRSİN. TRTYİ BAĞIMSIZ BİR ALAN OLARAK ÇIKALIM "

Kılıçdaroğlu'nun "Demokrasi mücadelesi için kavgaya hazırım" sözleri de, bir başka tartışmaya neden olmuştu.. CHP Lideri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gelen yanıtı hatırlattı; terörle mücadele başlığı üzerinden de çok sert eleştiriler yaptı.

"KAVGAYA VARIM DEMİŞ. BEN DE TVYE ÇIKMA TEKLİFİMİ KABUL ETTİ SANDIM. ÇÜNKÜ BİZİM KAVGAMIZ DEMOKRASİ MÜCADELESİ İÇİN. BEN DE VARIM SAYIN ERDOĞAN BEN DE VARIM. HEMEN ACELE SENİ BEKLİYORUM TRTDE BEKLİYORUM. ÇILDIRABİLİRSİN, KAN BEYNİNE SIÇRAYABİLİR. BEN BU ÜLKEDE MAZLUMLARIN EMEKLİLERİN SANAYİCİLERİN HERKESİN AVUKATI OLACAĞIM. SEN İSE BELLİ ÇEVRERLERİN AVUKATI OLACAKSIN. SAYIN ERDOĞAN, SEN TERÖR ÖRGÜTLERİNE YARDIM VE YATAKLIK YAPTIN MI, YAPMADINMI? BEN SENİN YAPTĞINI GAYET İYİ BİLİYORUM. VER BENİ MAHKEMEYE. NİYE VERMİYOSUN. SENİN MAHKEMELERİNDE YARGILANACAĞIZ ÜSTELİK. BELGELERŞİ HAKİMİN ÖNÜNE KOYACAĞIM. CESARETİN VARSA GEL KARDEŞİM BAĞIRMAYA GEREK YOK. GEL VATANDAŞIN SORUNUNU KONUŞALIM. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz