Erdoğan:''siha'lar terörle mücadelede büyük katkı sağlıyor''

Erdoğan:''siha'lar terörle mücadelede büyük katkı sağlıyor''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan belediye başkanları istişare ve değerlendirme toplantısında konuştu..."Terörü 4 yılda bitirimim" diyen Chp Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle eleştiren Erdoğan Chp'yi terörle mücadeleyi sekteye uğratmakla suçladı...Cumhurbaşkanın gündeminde hava savunma sistemi S-400 füze antlaşması ve bir belediye tarafından heykelinin yapılması da vardı...

"ANAMUHALEFETİN BAZİ MİLKETVRKİLLERİ TERORİSTLERLE YAN YANA GELMEK İÇİN CAN ATİYOR..SİHALARA YONELİK İDDİALAR BUNUN ORNEĞİDİR."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Chp İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun ''SİHA'lar sivilleri hedef aldı'' sözlerine tepkisini sürdü...

"TÜRKİYE, SİVİLLERİN ZARAR GÖRMEMESİ POLİTİKASINDAN ASLA TAVİZ VERMEMİŞTİR. SIRF BU YÜZDEN ASKERİMİZİ TEHLİKEYE ATTIĞIMIZ, ŞEHİT VERDİĞİMİZ ZAMANLAR OLMUŞTU SİLAHLI İNSANSIZ HAVA ARAÇLARIYLA SİVİLLERİN HEDEF ALINDIĞI GİBİ, TAM DA TERÖR ÖRGÜTLERİNİN ULUSLARARASI ALANA TAŞIMAK İSTEYECEĞİ TÜRDEN BİR İDDİAYI GÜNDEME GETİRMENİN İNSAN HAKLARIYLA İLGİSİ YOKTUR. KENDİ ULKESİNİN TERORLE MÜCADELESİNE DARBE VURMAK İSTİYORLAR.."

Erdoğan Chp lideri kemal kılıçdaroğlu'nun ''Demokrasi mücadelesi için kavga etmeye hazırız'' ve ''Chp iktidarında terörürü 4 yılda bitiririm'' sözlerine de cevap verdi..

"ANA MUHALEFETİN BAŞINDAKİ ZAT, DAHA YENİ. NE DİYOR; ARTIK KAVGAYSA KAVGA DİYOR. HALE BAK YA. SİZİN HAYATINIZ ZATEN BU MİLLETLE, BU MİLLETİN KUTSALLARIYLA KAVGAYLA GEÇTİ. HA, ŞUNU DA SÖYLEYEYİM; ZİRA BİZ, İNSANLARA AKILLARININ ALACAĞI DİLDEN KONUŞMASINI DA BİLİRİZ. SİZ GÖKKUŞAĞI GİBİSİNİZ, RENKTEN RENGE DEVAMLI GİRİYORSUNUZ. BİR GÜN BAŞKA, BİR GÜN BAŞKA. SİZ 9 SEÇİMDİR 9 MAĞLUBİYET ALDINIZ. ALMAYA DA DEVAM EDECEKSİNİZ. BU MİLLETİN EVLATLARINI ŞEHİT EDENLERE BU MİLLET OY VERMEZ. UTANMADAN SIKILMADAN DİYECEKSİN Kİ "4 YILDA TERÖRÜ BİTİRECEĞİM". YA SEN KİMSİN YA, SEN KİMSİN DE TERÖRÜ BİTİRECEKSİN. SEN İCRAATINI ZATEN NASIL YAPTILARSA SENİ SSK'YA MÜDÜR YAPTIKLARINDA GÖSTERDİN. NASIL BATIRDIĞINI BİZ ÇOK İYİ BİLİYORUZ. ONDAN SONRA SENİ GÖREVDEN ALMAK DURUMUNDA KALDILAR VEYA KAÇIP GİTTİN"

Cumhurbaşkanı Rusya ile anlaşmaya varılan hava savunma sistemi S-400 füzelerine yönelik açıklama yaptı...

"ÖNEMLİ ADIMLAR ATIYORUZ. ŞURADA BİR S 400 ANLAŞMASI YAPTIK DİYE ÇILGINA DÖNDÜLER. NE YAPACAKTIK SİZİ Mİ BEKLEYECEKTİR. DEĞERLİ ARKADAŞLAR HEP SÖYLEDİĞİM GİBİ KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESECEĞİZ."

İzmit'e bağlı Topçular mahallesinde, darbe girişiminin yıldönümünde açılan 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anıt Parkı'ndaki Erdoğan'ın büstü tartışma yaratmıştı.

"BAZI BELEDİYELERİMİZ ŞAHSIMIN HEYKEL VEYA BENZER GÖRSELLERİNİ YAPMIŞLAR. BEN BUNU DUYUNCA ÇOK ÜZÜLDÜM. BU BİZİM DEĞERLERİMİZE TERSTİR. BEN NE HEYKEL İSTİYORUM, NE MASKLAR, NE BU TÜR GÖRSELLER İSTİYORUM. BUNLARI HEMEN KALDIRTTIK ZATEN. LÜTFEN BU YANLIŞLARA GİRMESİNLER. HEYKEL DEĞİL, HİZMETE YÖNELİK ESERLER DİKSİNLER. BUNLAR BİZİM DEĞERLERİMİZLE ÇATIŞIYOR, ASLA BU YOLA HİÇBİR ARKADAŞIM TEVESSÜL ETMESİN."

Erdoğan belediye başkanlarına çağrıda da bulundu...

"BİZİM PARTİMİZDEKİ EN VASAT ARKADAŞIMIZIN PERFORMANSI MUHALEFETİN YILDIZLARINDAN ÇOK DAHA İLERİ DÜZEYDEDİR. BİZİM ÖLÇÜMÜZ DİĞER PARTİLER VE ONLARIN BELEDİYELERİ DEĞİLDİR. 2019 MART'I BİZİM İÇİN OLMAZSA OLMAZDIR. ADAY OLACAK BAŞKAN ADAYLARIMIZIN HEDEFİ 2019 MART DEĞİL 2019 KASIM OLMALIDIR. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz