Şort giydiği için saldıran sanık, tahliye edildi

Şort giydiği için saldıran sanık, tahliye edildi

İstanbul'da bindiği minübüste şort giydiği için yumruklu saldırıya uğrayan Asena Melisa Sağlam'a ilişkin davada karar çıktı...Tutuklu yargılanan saldırgan Ercan Kızılateş'e 3 yıl 4 ay hapis cezası veren mahkeme; sanığın yattığı süreyi göz önüne alarak, tahliyesine hükmetti...

Tarih 18 Haziran 2017... Üniversite öğrencisi Asena Melisa Sağlam, İstanbul Pendik'te bindiği minibüste şort giydiği için yumruklu saldırıya uğramıştı.

Olayın hemen ardından genç kızın suç duyurusunda bulunmasıyla saldırgan Ercan Kızılateş, gözaltına alınmış ve çıkartıldığı mahkemede tutuklanmıştı.

Saldırganın, 11 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuklu yargılandığı davada karar çıktı. Sanık Kızılateş, "Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı", "cebir kullanarak "inanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme" suçlarından 3 yıl 4 ay hapis cezasına mahkum edildi. Ancak, mahkeme; sanığın yattığı süreyi göz önüne alarak, tahliyesine karar verdi...

Duruşmadan sonra Asena Melisa Sağlam, annesi Zeynep Sağlam ve avukatı ile birlikte gazetecilerin sorularını yanıtladı....

AVUKAT NURİYE ALSANCAK: "BU SUÇLARDAN TAHLİYE KARARI VERİLDİ ANCAK SANIK BAŞKA SUÇLARDAN HÜKÜMLÜ OLDUĞU İÇİN CEZAEVİNDE KALMAYA DEVAM EDECEK DEDİ."

ASENA MELİSA SAĞLAM:"PSİKOLOJİK OLARAK BENİ RAHATLATAN İÇERİDE OLACAK ALMASI. İNSANLAR BAŞINA GELEN OLAYLARDA KENDİLERİNİ BU ŞEKİLDE İFADE EDERLERSE, BU CEZALAR BU KADAR GÜNDEME GELİRSE, OLAYLAR KADAR GÜNDEME GELİRSE BU OLAYLARIN AZALACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM, "

ANNE ZEYNEP SAĞLAM:"BENİM ÇİÇEĞİME, ÇOCUĞUMA EL ATANIN ÇOK ÇOK DAHA AĞIR CEZALANDIRILMASI GEREKİYORDU. ACABA BU CEZAYA KARAR VEREN KİŞİLERİN KENDİ ÇOCUKLARINA YA DA YEĞENLERİNE, TORUNLARINA OLSAYDI AYNI CEZAYI MI VERİRDİ..."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz