Çocuğa yönelik cinsel istismar

Çocuğa yönelik cinsel istismar

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun raporuna göre, bu yılın 8 ayında 252 çocuk istismara uğradı....Veli ve öğretmen işbirliğiyle bu olaylarının önüne geçilebileceğini söyleyen uzmanlar, "okullarda çocuklara eğitim verilmeli" diyor...

Çocuğa yönelik cinsel istismar verileri korkutucu boyutta. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun raporuna göre, bu yılın 8 ayında 252 çocuk istismara uğradı.

"CİNSEL İSTİSMAR RUHSAL DÜNYAARINDA CDDİ HASAR BIRAKIYOR. OLDUĞU ANDA DOĞRU YAKLAŞIMLA BUNUN ÜSTESİNDEN GELİNEBİLMELİ ÇOCUK PSİKOLOJİK YARDIM ALMALI"

yeni Eğitim Öğretim döneminin başlamasına saylı günler kala konuyu yeniden gündeme taşıyan uzmanlar, "Çocuklara okullarda eğitim verilmeli" diyor.

"YAPILMASI GEREKEN ÇOCUKLARA İSTİSMAR NEDİR DEĞİLDİR KONULARINDA BELLİ BİLİNÇLENDİRİCİ EĞİTİMLERİ VERİLMELİ ANNE BABALARLA BU ETKİLEŞİMİ PAYLAŞMALARI GEREKTİĞİ SÖYLENMELİ"

Psikolog Yrd. Doç. Dr. Halis Özerk'e göre, müfredatta çocuk istismarı konusuna daha fazla yer ayrılmalı.

"MÜFREDATTA ÇOK AZ DEĞİNİLMİŞ.İKİ GÖRÜŞ VAR ÇOK ABARTMIŞ OLMAYALIM DİYEN GRUP BİR TARAF DA VERİLMELİ DİYEN. BEN İKİNCİ TARAFTAYIM OKULLAR DAHA FAZLA EĞİTİM VERMELİ PEDAGOGLAR ARACILIĞIYLA"

Çocukları korumak için velilere de büyük iş düşüyor.

"VELİLERE DE BÖYLE EĞİTİM VERİLMELİ BÖYLE DAVRANIŞ OLURSA BENİ BİLGİLENDİR DEMELİ. HER TEMAS İSTİSMAR DA DEĞİL ABARTMAK DA TEHLİKELİ SINIRLARI KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRİLMELİ"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz