Trafik güvenliği ve yolcu taşımacılığı çalıştayı

Trafik güvenliği ve yolcu taşımacılığı çalıştayı

Türkiye'nin değişmeyen gündemlerinden biri de kuşkusuz trafik kazaları. Terörden sonra en büyük sorunlardan biri olan trafik kazalarını en aza indirebilmek için Ankara'da bir çalıştay düzenlendi... Trafik Güvenliği ve Yolcu Taşımacılığı Çalıştayı'nda öne çıkan başlık ise, servis şoförlerinin denetimi oldu

Yaz tatili bitti özellikle büyükşehirlerde trafik yoğunluğu arttı.

Her yıl yüzde 98 oranında sürücü kaynaklı kazaların yaşandığı Türkiye'de Ankara'nın gündemi Trafik güvenliğiydi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde Trafik Güvenliği ve Yolcu Taşımacılığı Çalıştayı yapıldı. Çalıştaya; Milli eğitim bakanı İsmet Yılmaz,Ulaştırma,Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da katıldı.

Gündemde okul servislerinin güvenligi ile ilgili tartışmalar vardı.

" OKUM SERVİS ARAÇLARI HUZLET YÖHÖTMELİĞİNE GÖRE BU DURUM DÜzENLENMİŞ. SERVİS ARAÇLARININ OKUL SENCİZ ANACI OLMAZI GEREKTİĞİ AÇIKTIR. ÖĞRENCİ TAŞIYACAK ANrÇLARIN ÖZEL İZİNLİ OLMASI ŞARTI ARANIYOR. ÇOCUK İSTİSMARI CE UYUŞTURUCU KONUSUNDA HÜKÜM GİYMEMİŞ OLMASI GEREKLİDR. TAKİBUNU SAĞLAYACAK PROJE ÜZERİNE ÇALIŞIYORUZ. "

MEB BAKANI: " SERVİS ŞOFÖRLERİ -VALİLİKLERLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDE ÇALIŞIP EĞİTİMLER CE DENETİMLER YAPIYORUZ OKUM SERVİSLERİ ÇALIŞMALARI YAPILACAK. TRAFİK KÜLTÜRÜ OLUŞTURMAK UÇİN ÇALIŞMALAR YAPILACEK. ŞİMDİYE KADAR RA BİR ÇIK ÇALIŞMA YAPILDIĞINI ANLATTI"

Milli EĞitim Bakanı YIlmaz, okullarda eğitim durumuna göre trafik dersi verileceğini söyledi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise servis şoförlerinin denetiminin arttırılacağını vurguladı

Trafik davranışlarının değişmesi ve eğitimlerin gündeme alınacağı Çalıştay, 2 gün sürecek .

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz