11 Eylül saldırılarının üzerinden 16 yıl geçti

11 Eylül saldırılarının üzerinden 16 yıl geçti

Amerika Birleşik Devletleri'ni sarsan 11 Eylül saldırılarının üzerinden tam 16 yıl geçti... ABD; her yıl olduğu gibi bu yıl da hayatını kaybedenleri törenlerle anacak.

Amerika Birleşik Devletleri bundan tam 16 yıl önce tüm dünyayı sarsan terör saldırılarının hedefi oldu...

1 Eylül 2001 tarihinde iç sefer gerçekleştiren 4 yolcu uçağı El Kaide’ye bağlı kişiler tarafından kaçırıldı, iki uçak New York'taki Dünya Ticaret Merkezi'nin İkiz Kuleleri'ne çarptırıldı ve kuleler iki saat içinde çöktü....

Bir uçak ABD Savunma Bakanlığı Pentagon binasına düşürülmüş, Washington'u hedef alan diğer uçaksa yolcuların saldırganlara müdahalesi üzerine hedefine ulaşmadan Shanksville'de çakılmıştı.

Uçağın ABD Kongre Binası ya da Beyaz Saray'ı hedef aldığı tahmin ediliyor. 11 Eylül saldırılarında 3 binden fazla kişi hayatını kaybetmişti.

11 Eylül terör saldırılarında ölenler BUGÜN ABD’de törenlerle anılacak. Donald Trump törenlere ilk kez ABD Başkanı sıfatıyla katılacak...

11 Eylül kurbanlarını anmak için ilk tören Beyaz Saray'da düzenlenecek. New York kentinde ilk saldırının düzenlendiği yerel saat olan 08.45’te başlayacak törene ABD Başkanı Donald Trump’ın first Lady Melania Trump ile birlikte başkanlık etmesi bekleniyor.

Saldırılar sırasında yerle bir olan Dünya Ticaret Merkezi'nin bulunduğu noktada da bir tören düzenlenecek. 11 Eylül saldırılarından sağ kurtulanlar, yakınlarını kaybedenler, kurtarma çalışmalarında yer alan ekipler de bu törene katılacak.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz