CHP lideri'nden danıştay başkanı'na tepki

CHP lideri'nden danıştay başkanı'na tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu... Partisinin düzenlediği "Adalet kurultayı" için "sözde" ifadesini kullanan Danıştay Başkanı Zerrin Güngör'e tepki gösterdi... Sezgin Tanrıkulu'nun silahlı İHA açıklamaları hakkında da ilk kez konuşan Kılıçdaroğlu, hükümete seslenerek, "Olayın aydınlatılması gerekiyor" dedi... Anamuhalefet partisi lideri, Zafer Çağlayan hakkındaki tutuklama kararı, Kuzey Irak'ta yapılması planlanan referandum ve HDP ile ittifak iddialarına da değindi...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazetecilerin ÇEŞİTLİ KONULARDAKİ sorularını yanıtladı.
‘Adalet Kurultayı’ için ‘sözde’ ifadesini kullanan Danıştay Başkanı Zerrin Güngör'ü ELEŞTİREN Kılıçdaroğlu,
"Bu, onun yargıç olma kimliğini ortadan kaldırmıştır. Biz artık onu siyasette taraf, iktidar partisinin Danıştay’daki sözcüsü olarak görüyoruz" dEDİ.... güngör hakkında önümüzdeki günlerde yasal adım atacaklarını söyledi.

Chp lideri, Sezgin Tanrıkulu'nun silahlı İHA iddiasına ilişkin de hükümete seslenerek, olayın aydınlatılması gerektiğini belirtti.
Kılıçdaroğlu, "Bizim isteğimiz, bunu Sezgin Tanrıkulu üzerinden özel suçlama alanı yapmadan, olayın sağlıklı ve sağduyulu aydınlatılması. Aydınlatılsın, teröristse çıkarırlar belgesini koyarlar" dedi.

Beştepe'deki 30 Ağustos törenlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elini sıktıktan sonra çekilen fotoğrafı ile tartışmalara neden olan anayasa mahkemesi başkanı zühtü arslan'da chp liderinin gündemindeydi..
Arslan'a haksızlık edildiğini söyleyen anamuhalefet lideri , "Arslan'ın o görüntülerde uzun süreli eğilmesi söz konusu değil, bu yüzden kendisini radikal bir dille eleştirmek haksızlık olur" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu ABD'de hakkında tutuklama kararı çıkan eski Bakan Zafer Çağlayan için de konuştu...
Türkiye Cumhuriyeti’nde bakanlık yapmış birisinin Amerika’da yolsuzluk davasından yargılanmasını içine sindiremediğini dile getiren Kılıçdaroğlu, "Bizim mahkemelerimiz yok mu? Bizde adalet, hak, hukuk yok mu?" eleştirisinde bulundu.

CHP liderine HDP ile ittifak iddiası da soruldu. "Biz niye ittifak yapalım; biz CHP’yiz." diyen Kılıçdaroğlu, Kürt kökenli dahil bütün vatandaşlardan oy istediklerini söyledi.
Chp lideri , son olarak Irak'ın kuzeyindeki bölgesel yönetimin aldığı referandum kararını doğru bulmadıklarını, bunun bir Kürt-Arap çatışmasına yol açmasından ciddi endişe duyduklarını da ifade etti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz