İsmet İnönü parkı'nın açılışı yapıldı

İsmet İnönü parkı'nın açılışı yapıldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yapımı Çankaya Belediyesi tarafından tamamlanan İnönü Parkı'nın açılışında konuştu. "Adalet" vurgusu yapan Kılıçdaroğlu, "Bu ülkeye hak ve hukuku birlikte getireceğiz, umutsuzluğa kapılmayın" dedi.

Günboyu İstanbulda çeşitli programlara katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, akşam saatlerinde de Ankara'da Çankaya Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan İnönü Parkı'nın açılışına katıldı.

ALPER TAŞDELEN: "İSMET İNÖNÜ ADINI YAŞATMAK BENİM İÇİN BİR ONURDUR. HİCKİMSENİN GÜCÜ NE ATATURKUMUZU NE İNÖNÜMÜZÜ SİLMEYE YETMEYECEK."

Törene, 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün torunu CHP Milletvekili Gülsün Bilgehan da katıldı.

"CHP DÜNYADA EŞİ OLMAYAN EN ESKİ VE EN KÖKLÜ PARTİLERDEN BİR TANESİ. GURUR DUYDUM İYİ Kİ VARSINIZ. "

Ardından da kürsüye CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu çıktı. Adalet çağrısını "birlikte mücadele" vurgusuyla yaptı.

"ASLA UMUTSUZLUĞA KAPILMAYIN ASLA. YALNIZ DEĞİLİZ MİLYONLARIZ. MİLYONLAR OLDUĞUMUZUN FARKINDA OLMALİYİZ. HAKLIYIZ HAKLI OLDUĞUMUZ İÇİN KAZANACAĞIZ. SİZE ŞU SÖZÜ VERİYORUM. UMUTSUZLUĞA KAPİLMAMANİZ İÇİN NE GEREKİYORSA HEPSİNİ YAPACAĞIM. DEMOKRASİ MÜCADELESİ VERECEĞİZ. BUNUN İÇİN YÜRÜMEK VARSA YÜRÜMEK. KAVGA VARSA SONUNA KADAR KAVGA EDECEĞİZ. HAKKI HUKUKU VE ADALETİ BU CENNET ÜLKEYE GETİRMEK İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ. BU ÜLKEDE KARDEŞÇE HUZUR İÇİNDE YAŞAYACAĞIZ.
BU ÜLKEYE HAKKI HUKUKU VE ADALETİ HEP BİRLİKTE GETİRECEĞİZ. "

Konuşmaların ardından parkın açılışı yapıldı.

Törenin ardından Volkan Konak konser verdi.

NTV'nin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun silahlı İHA iddiası hakkında da hükümete seslenerek, olayın aydınlatılması gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, "Bizim isteğimiz, bunu Sezgin Tanrıkulu üzerinden özel suçlama alanı yapmadan, olayın sağlıklı ve sağduyulu aydınlatılması. Aydınlatılsın, teröristse çıkarlar belgesini koyarlar" dedi.

CHP lideri, Beştepe'deki 30 Ağustos törenlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elini sıktıktan sonra çekilen fotoğrafı hakkında Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan'a da haksızlık edildiğini belirtti, "Arslan'ın o görüntülerde uzun süreli eğilmesi söz konusu değil, bu yüzden kendisini radikal bir dille eleştirmek haksızlık olur" ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz