Erdoğan:Parlak beyinlerimizi batıya kaptırıyoruz

Erdoğan:Parlak beyinlerimizi batıya kaptırıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi’nde konuştu... İslam dünyasının eğitime ve enformasyona daha çok önem vermesi gerektiğini belirtti; "En parlak beyinlerimizi batıya kaptırıyoruz" dedi. Myanmar'daki drama da değinen Erdoğan; bu zulmün son bulması için birlikte mücadele çağrısında bulundu...

EN BAŞARILI ÇOCUKLARIMIZ EN PARLAK BEYİNLERİMİZİ BATILI ÜLKELERE KAPTIRIORUZ...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan'daki İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi'nde söz aldı.
Eğitimin İslam dünyasında yeterince önem görmediğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitime ayrılan payların artması gerektiğini belirtti.

ÖZÜNDE BİR İLİM VE İRFAN MEDENİYETİDİR..MÜSLÜMANALRIN DÜNYA SİYASETİNE YÖN VERDİKLERİ DÖNEM AYNI ZAMANDA BİLGİNİN İLMİN YENİLİĞİN DÖNEMİDİR..NE ZAMAN Kİ MÜSLÜMANLARIN HAYATINDA OKUMA İLİM TAHSİS ETME ARAŞTIRMA SORMA SORGULAMA 2. PLANA DÜŞMÜŞTÜR İŞTE O ZAMAN ÇÖKÜŞTE BAŞLAMIŞTIR..

GÜNÜMÜZÜN EN ÖNEMLİ KAYNAĞI OLAN ENFORMASYON VE BU BİZİ MİLLİ GÜVENLİK AÇISINDAN KIRILGAN HALE GETİRİYOR..

Erdoğan Konuşmasında Myanmar'a da değindi..

BÖLGEDE YAŞANAN İNSANİ DRAMIN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN MYANMAR VE BANGLADEŞ HÜKÜMETLERİ İLE ÇALIŞMAK İSTİYORUZ. BASKI VE KATLİAMLARDAN KURTULMAK İÇİN TOPRAKLARINA SIĞINAN MÜSLÜMANLARA GEREKLİ KOLAYLIĞIN GÖSTERİLMESİ BEKLENTİSİ VE YARDIM TEKLİFİMİZİ BANGLADEŞ MAKAMLARINA İLETTİK. ULUSLARARASI KURULUŞLAR, BİLHASSA DA İSLAM ÜLKELERİ OLARAK BİZLER ELİMİZDEN GELEN TÜM İMKANLARLA BU ZULMÜN SON BULMASI İÇİN BİRLİKTE MÜCADELE ETMELİYİZ"

Zirve de Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile bir araya geldi. iklinin görüşmesi yaklaşık 1 saat sürdü.

Cumhurbaşkanı ABD Başkanı Donald Trump ile de telefonda görüştü.
Görüşmede iki lider, Türkiye ve ABD arasındaki stratejik ortaklığa dikkati çekerek, ilişkilerin daha da güçlendirilmesi, bölgedeki istikrarın arttırılması için birlikte çalışmaya devam etmenin önemini vurguladı.
Erdoğan ve Trump, New York’ta BM Genel Kurulu sırasında bir araya gelme konusunda da mutabık kaldı.
Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada ise telefon görüşmesinde, “İki ülkenin bölge istikrarını arttırmak için verdikleri ortak taahhüt vurgulaNdı” denildi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz