Başbakan Yıldırım Söğüt'te konuştu

Başbakan Yıldırım Söğüt'te konuştu

Başbakan Binali Yıldırım, 736'ncı Söğüt Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri'nde konuştu... 15 temmuz darbe girişimine işaret eden Başbakan Yıldırım, bir kez daha birlik ve beraberlik mesajları verdi... Arakanlı Müslümanların yaşadığı dram karşısında da sessiz kalmayacaklarını, yardımların süreceğini söyledi.

KARDEŞLİĞİMİZİ HEDEF ALAN, FİTNE PEŞİNDE OLANLARA BU MİLLET ASLA FIRSAT VERMEYECEKTİR.

Başbakan Binali Yıldırım, Bilecik'teydi... 736. Söğüt Ertuğrul Gazi'yi Anma Töreni'nde konuştu. Sözlerine, terörle mücadele mesajları vererek başladı..

BİRLİĞİMİZE KASTEDEN, GÜCÜMÜZÜ DAĞITAN KARDEŞLİĞİMİZE GÖLGE DÜŞÜRMEK İSTEYEN ALÇAKLARA BURADAN SÖĞÜT MEYDANINDAN SESLENİYORUM. ASLA KAZANMAYACAKSINIZ. BU MİLLEİTN KARDEŞLİĞİNİ ASLA BOZAMAYACAKSINIZ. BU ŞANLI BAYRAĞI ASLA İNDİREMEYECEKSİNİZ. BU EZANLARI SUSTURAMAYACAKSINIZ.

Ardından da 15 Temmuz darbe girişimini hatırlattı; "Birliğimize kastedenler asla kazanamayacak" dedi.

BU MİLLETİN RUHUNA, DEĞERLERİNE YABANCILAŞAN FETÖ TERÖR MENSUPLARI 15 TEMMUZ GECESİ BU MİLLETE ACI YAŞATMAK İSTEDİLER. ASKER KILIĞNA GİRMİŞ FETÖ TERÖRİSTLERİ KARŞISINDA CUMHURBAŞKANIMIZ ERDOĞAN DİK DURDU. HÜKÜMETİ, 80 MİLYON VATANDAŞIYLA ALÇAKLARA GEÇİT VERMEDİ. DEMOKRASİYE, CUMHURİYETE SAHİP ÇIKAN BU BÜYÜK MİLLET, TÜRK MİLLETİDİR. BU BÜYÜK MİLLETİN BİR FERDİ OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM. ONUR DUYUYORUM.

Başbakan Binali Yıldırım, Mynmar'daki Arakanlı Müslümanların yaşadığı drama da dikkati çekti: yardımların süreceğini söyledi.

ARAKAN'A, FİLİSTİN'E KUDUS'E DE SAHİP ÇIKARIZ. NEREDE MAZLUM VARSA ONUN YANINDAYIZ. NEREDE ZULUM VE VAHŞET VARSA ONUN DA KARŞISINDAYIZ. BİZ ECDADIMIZDAN BU MİRASI DEVRALDIK BUNDAN SONRA DA AYNI KARARLILIKLA DEVAM EDECEĞİZ.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz