2018 Dünya Kupası tura başladı

2018 Dünya Kupası tura başladı

2018 FIFA Dünya Kupası Kupası Turu Moskova'da Lujniki Stadyumu'nda yapılan resmi törenle başladı... Törene Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, FIFA Başkanı Gianni Infantino da katıldı.

2018 Dünya Kupası Moskova’nın Lujniki stadyumunda yapılan bir törenle dünya turuna çıktı. Dünyanın 50’den fazla ülkesinde futbolseverlerin görebileceği kupa, Rusya’nın 24 farklı kentine de uğrayacak.

Lujniki’de yapılan resmi törene Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, FIFA Başkanı Gianni Infantino, ayrıca Brezilya Millî Futbol Takımı'nın eski forvet oyuncusu Bebeto ve Fransız futbolcu David TrezegE katıldı.

Infantino ile bir araya gelen Putin, hazırlıkların programa uygun bir şekilde ilerlediğini ve tümüyle finanse edildiğini belirtti.

Rusya’nın her şeyin zamanında ve gereken kalitede tamamlanması için elinden geleni yapacağını belirten Putin, FIFA temsilcilerinin de katkılarıyla hazırlık çalışmalarının beklenen sonuca ulaşacağını vurguladı.

Hazırlık çalışmalarından elde edilen sonuçları takdirle karşılayan Infantino, “Bugün hazırlıkla ilgili söylediklerinizden zevk aldım, gerçekten de çalışmalar harika ilerliyor. Sadece tamamlanan 4 stadyumda değil, sonlanmaya yakın olan diğer arenalarda da çalışmalar sona yaklaşıyor” diye konuştu.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz