Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi'nde başarılı organ nakilleri

Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi'nde başarılı organ nakilleri

Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi'nde, 2 kronik böbrek hastası daha, çapraz nakille, "yeni bir yaşam yolculuğuna" başladı... Sağlıklı bir hayata ilk adımı atmanın mutluluğunu yaşayan hastalar ve yakınları, ameliyatları gerçekleştiren Prof.Dr.Mehmet Haberal ile ekibine şükranlarını iletti.

Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesinde, Prof.Dr.Mehmet Haberal ve ekibi tarafından 4 başarılı organ nakli ameliyatı daha yapıldı...Kronik böbrek hastaları, çapraz nakil operasyonlarının hemen ardından sağlıklı bir hayata "merhaba" dedi..

56 yaşındaki evli, 5 çocuk babası İsmet Özerdem uzun zamandır böbrek yetmezliğiyle mücadele ediyordu.44 yaşındaki eşi Güler Özerdem böbreğini hayat arkadaşına bağışlamaya karar verdi; ancak kan uyuşmazlığı nedeniyle bu mümkün olamadı.

5 YILDIR BÖBREKLERİNDEN RAHATSIZDI. SON DÖNEMDE DİYALİZE GİRMEK ZORUNDA KALDI BİZ DE ORGAN VERMEYİ DÜŞÜNDÜK ANNEM VERMEYİ DÜŞÜNDÜ ONUN KANI UYUŞMADI

58 yaşındaki 2 çocuk babası Yahya Başer de 2016 yılından bu yanan diyalize giriyordu. 53 yaşındaki eşi Şengül Başer de tıpkı Güler Özerdem gibi böbreğini eşine bağışlamaya karar vermişti; ancak O da kan uyuşmazlığı nedeniyle bu amacına ulaşamadı.

Başer ve Özerdem ailelerinin yolları Başkent Üniversitesi İstanbul Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde kesişti...Yapılan taramalarda çapraz nakil yapılabileceği tespit edildi...Şengül Başer İsmet Özerdem'e; Güler Özerdem de Yahya Başer'e böbreğini verdi.

-BURADA ÇAPRAZ NAKİL OLABİLECEĞİMİZİ SÖYLEDİLER BİZE.BUGÜN DE NAKİL GERÇEKLEŞTİ.00.59 MEHMET HABERAL KENDİSİ BİZZATİ İLGİLENDİ BİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ.
-UZUN SÜREDİR BÖBREK BEKLİYORDU. TESADÜFÜ BİR OLAY GERÇEKLEŞTİ. ÇAPRAZ BİR UYGULAMA YAPILDI BİR AİLE BİZİMKİNE VERDİ BİZ DE KARŞI AİLEYE BİRİ KARADENİZ DİĞERİ DOĞU İŞ SAĞLIK OLUNCA İKİ TARAF BİRLEŞTİ VE BAŞARILI BİR AMELİYAT GERÇEKLEŞTİ

Prof.Dr.Mehmet Haberal ve ekibi tarafından yapılan başarılı nakillerden kısa bir süre sonra kendine gelen hastalar ve aileleri ,Prof.Haberal'a şükranlarını iletti.

- ALLAH BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN HABERAL HOCAMIZI
- HABERAL'I GÖRÜNCE ONUN AMELİYATINDAN ÇOK MUTLU OLDUK CESARET ALDIK TAVSİYE EDECEĞİZ BEN DE ÇOK İYİYİM EŞİMİ DE YANIMDA GÖRDÜM DAHA MUTLU OLDUM
- HERŞEY HARİKA BİR NUMARA ALLAH RAZI OLSUN
- HABERAL HOCAMDAN DA RAZI OLSUN ALLAH EKSİKLİĞİNİ VERMESİN

Yeniden yaşam yolculuğuna başlayan hastalar ve yakınlarının çağrısı ise ortaktı."Organlarınızı bağışlayın, hayat kurtarın"

- BEŞ KARDEŞİZ HEPİMİZ ORGANLARIMIZI BAĞIŞLAMAYI CANI GÖNÜLDEN İSTİYORUZ.İNSAN BAŞA GELMEDEN ANLAMALI. 1 HAZİRAN BİZİM İÇİN YENİDEN DOĞUMGÜNÜ
- ORGAN BAĞIŞINA HERKES ÖNEM VERMELİ BİRGÜN HERKESE LAZIM OLACAK. ŞU ANDA SAĞLIKLIYIZ DENEBİLİYOR AMA HİÇ BELLİ OLMAZ YANİ SAĞLIKLI İNSANLAR SAĞLIKLI DÜŞÜNÜP ORGAN BAĞINIDA BULUNMALI

Ameliyatların ardından hastaları bir kez de odalarında muayene eden Profesör Haberal, Başkent Üniversitesi İstanbul hastanesinden, hasta yakınlarının yoğun ilgisi altında ayrıldı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz