Erdoğan münazara turnuvası ödül töreninde gençlere seslendi

Erdoğan münazara turnuvası ödül töreninde gençlere seslendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Münazara Turnuvası Ödül töreninde konuştu. Erdoğan, 16 nisan referandumu ile ilgili değerlendirme yaparak gençlere okuma çağrısında bulundu. Cumhurbaşkanı, aynı zamanda batıda islamofobinin arttığına vurgu yaptı.

Erdoğan, İstanbul'da gençlerle biraradaydı.

Münazara turnuvası ödül töreninde konuşan Erdoğan batıda islamafobinin yükseldiğine işaret etti

" BATININ İSLAMAFOBİA TAVRINI GÖRÜYORSANIZ. BİZDEN ONLARA YÖNELİK BİR ŞEY VAR MI YOK. BİZİM MABETLERİMİZİ YIKTINIZ, YAKTINIZ, GAMALI HAÇLARI GERDİNİZ, DUVARLARA SİZLER ÇİZDİNİZ, YAZDINIZ. BUNLARI YAPTINIZ. HEPSİ BELGELERLE ELİMİZDE. GÖSTERDİĞİMİZ ZAMAN DA SÖYLEYECEK LAF BULAMIYORLAR. 'BÖYLE BİR ŞEY OLDU MU YA?' DİYORLAR. EĞER SİZ KENDİNİZE GÜVENİYORSANIZ, KENDİNİZDEN EMİNSENİZ, DİNLEMEK, TARTIŞMAK İSTEMEYECEĞİNİZ HİÇBİR GÖRÜŞ OLAMAZ. İNANCINA GÜVENEN, İNANÇ HÜRRİYETİNDEN KORKMAZ."

Gençlere okuma çağrısı yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı geceye dikkati çekti

" OKUMA YAPMANIZ LAZIM. AMA OKUMA DERKEN ARAMA MOTORLARINDAN BAHSETMİYORUM. BUNLARIN İNSANI GÖTÜRECEĞİ YER MALUMAT FURUŞLUTK "

"ELİMİZDEKİ KİTAPLARIN GÖRÜNÜRERİ KADAR KİTAPLARIN DA GÖRÜNÜRLÜĞÜNÜ SAĞLAMAK LAZIM. ÜLKEDEKİ MESELE KİTAP OKUMAMA SORUNUDUR . BEN YENİ NESİLDEN UMUTLMUYUM "

"BİZE SORGUSUZ, SUALSİZ BİAT EDEN CAHİL BİR GENÇLİK DEĞİL, NEYE İNANDIĞINI, NEYİ SAVUNDUĞUNU, NEYİN MÜCADELESİNİ VERDİĞİNİ BİLEN, BUNUN İÇİN GEREKEN HER TÜRLÜ DONANIMA SAHİP BİR GENÇLİK LAZIM. 15 TEMMUZ GECESİ GÖRDÜK Kİ İŞTE BU VASIFLARA SAHİP GENÇLİK, GEREKTİĞİNDE ÜLKESİ VE MİLLETİ İÇİN, İSTİKLALİ VE İSTİKBALİ İÇİN GÖZÜNÜ KIRPMADAN CANINI DAHİ ORTAYA KOYABİLMEKTEDİR."

Cumhurbaşkanı, darbe girişiminde verilen mücadeleye ilişkin sözlerini sürdürdü.

"BU ÜLKENİN GEÇTİĞİMİZ 20-30 YILLIK BEŞERİ BİRİKİMİNE GÖZLERİNİ DİKENLERİN, DEVŞİRDİKLERİ KİTLEYE BAKARAK KENDİLERİNİ DEV AYNASINDA GÖRDÜKLERİ ANLAŞILIYOR. MİLLETİMİZ 15 TEMMUZ'DAKİ DURUŞUYLA BUNLARA DEV DEĞİL, ADETA SİNEK OLDUKLARINI GÖSTERMİŞTİR."

Erdoğan, 16 Nisan referandumunda seçilme yaşının düşürülmesi konusunda tarihi bir adım atıldığını da vurguladı

"SIRA BU MİLLETİN KÜLTÜRÜ İLE BÜTÜNLEŞMİŞ EZANINA SAHİP OLAN GENÇLİĞE ERİŞME VAKTİ GELDİ. BU ANLAMDA 16 NİSANDA TARİHİ BİR ADIM ATTIK . "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz