Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi

  • 20 Mart 2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklama yapan hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş; Türk yetkililerin toplantı yapmasını engelleyen Almanya'nın, terör örgütü PKK'nın mitinglerine izin vermesini sert sözler ile eleştirdi. Kurtulmuş, yeni bir "kanun hükmünde kararname" yayınlanacağını da duyurdu.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu toplantısı, yaklaşık 4 saaat sürdü. beştepe'de yapılan toplantının ardından kameraların karşısına Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş geçti.

SON 6 AYDA 153 OLAY. BOMBALI SALDIRILAR, SUİKAST GİRİŞİMLERİ ÖNLENMİŞTİR.

Türk bakanların Avrupa'da iptal edilen toplantılarına dikkati çeken Kurtulmuş, terör örgütü PKK'nın mitinglerine izin veren Almanya'ya sert sözlerle yüklendi. "15 Temmuz darbesinin arkasında Gülen’in olduğuna ikna olmadık" diyen Alman İstihbarat Servisi Şefinin açıklamalarına da yanıt verdi.

BAKANLARIMIZA TOPLANTI YAPMA İZNİ VERMEMEK AKIL VE İZAN ÖLÇÜLERİNE SIĞMAZ. BU YAPILIRKEN MALESEF PKKNIN AÇIKÇA GÖSTERİ YAPMASINA SES ÇIKARMADILAR. HATTA POLİSİN GÖZETİMİ ALTINDA GÜVNELİKLE YAPABİLME İMKANINI ORTAYA OYDUŞLAR. BU KABUL EDİLEMEZ DOSTLUĞA, MÜTTEFİKLİĞE SIĞMAYAN BİR TAVIRDIR
FETÖ'NÜN BU İŞİN ARKASINDA OLDUĞUNU İSPATLANMASI İÇİN 250 DEĞİL, 250 BİN KİŞİNİN Mİ ÖLMESİ GEREKİRDİ? BUNUN HANGİ AKLA HİZMET SÖYLENDİĞİNİ ANLAMIŞ DEĞİLİM. BU FETÖ'YE ARKA ÇIKMAK DEMEKTİR.

Kurtulmuş, Suriye'ye yönelik operasyonlarla ilgili de hükümetin değerlendirmesini aktardı.

MÜNBİÇ'İN ETNİK YAPISI KORUNMALIDIR. AYNI ŞEKİLDE RAKKA'NIN DA. BUNU HEM RUSLARLA HEM AMERİKALILARLA KONUŞUYORUZ. HER İKİ ÜLKENİN LADIĞI NET BİR KARAR YOK. TR EĞER PYD UNSURLŞARI BU İŞİN İÇİNDE YER ALMAZSA TR BU SÜREÇTE ETKİN BİR ŞEKİLD EYER ALMAYA HAZIRDIR.

kurtulmuş, yeni kanun hükmünde kararname hazırlığının sürdüğünü de söyledi.