Kılıçdaroğlu,"Bu seçim meselesi değil, memleket meselesi"

  • 20 Mart 2017

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, anayasa referandumuna ilişkin "hayır kampanyası"nı Ordu'da sürdürdü.. Tek adam eleştirisini yineleyen Kılıçdaroğlu, bir kez daha "Bu bir parti değil, memleket meselesi" dedi. CHP Lideri, referandumdan "evet" oyu çıkarsa 3 milyon Suriyeliye vatandaşlık verileceğini de öne sürdü.


"MESELE BİR SEÇİM MESELESİ DEĞİL, MESELE BİR MEMLEKET MESELESİDİR."

16 Nisan'da yapılacak Anayasa referandumu için "hayır" oyu istedi... "Yanıt bekliyorum" dediği soruları sıraladı... ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu, hayır kampanyasına Ordu'da devam etti.

"BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİNİN KİMLER KURDU, KİMLER ÖNERDİ? BUNUN EŞ BAŞKANI KİMDİ TÜRKİYE BU SÜRECİN İÇİNE NEDEN VE NASIL SÜRÜKLENİYOR?"

Kılıçdaroğlu bir kez daha yeni anayasa değişikliğiyle ilgili "rejim değişiyor" dedi; "tek adam" eleştirisini sürdürdü.

"EVETİN VE HAYIRIN BİRİNCİ İLKESİ ŞUDUR, DEMOKRASİ Mİ,İ TEK ADAM REJİMİ Mİ? 1924 ANAYSASI GÖRÜŞÜLÜRKEN MUSTAFA KEMALEM MECLİSİ FESİH YETKİSİ VERİLMEMİŞTİR. ŞİMDİ VERİYORUZ BİR KİŞİYE NEDEN VERİYORUZ. HANİ MİLLİ İRADE VARDI? HANGİ ŞARTLAR BİZİ ZORLADI DA REJİM DEĞİŞTİRİYORUZ."

"Hayır" çağrısını bu kez Ordu'dan yapan CHP Lideri, referandumdan "evet" çıkarsa neler yaşanacağına ilişkin görüşünü dile getirdi.

"EVET ÇIKINCA İLK YAPACAKLARI İŞ 3 MİLYON SURİYELİYE VATANDAŞLIK VERMEK OLACAK. TÜRKİYE SONU BELİRSİZ BİR MACERANIN İÇİNE GİRER. BİR KİŞİYİ KANDIRDIĞINIZ ZAMAN EN GEÇ 24 SAAT İÇİNDE DEVLETİ ELE GEÇİRİYORSUNUZ. BİR KİŞİYE YETKİ VERİYORUZ İSTERSE KIDEM TAZMİNATYINI BİR KARARNAME İLE KALDIRABİLİR. VARSIN KALDIRSIN DENİYORSA GİDİP EVET OYU VERİLECEK. "