Referandum kampanyası hız kazanıyor

  • 16 Şubat 2017

16 Nisan'da yapılacak Anayasa referandumu için siyasi partilerin yürütecekleri kampanya hazırlıkları sürüyor. Adalet ve Kalkınma Partisi 25 Şubat'ta Ankara'da tanıtım toplantısı yapacak. MHP Lideri Devlet Bahçeli, Avrupa'daki Türk derneklerinin temsilcileri ile görüşecek. Cumhuriyet Halk Partisi'nde ise slogan belirleme çalışmaları sürüyor.


Artık gözler referandum sürecinde.. Partiler, 16 Nisan'da yapılacak referanduma yönelik yürütecekleri kampanya için son hazırlıklarını yapıyor

"Evet" kampanyası yürütecek iki partiden biri olan Adalet ve Kalkınma Partisi 25 Şubat'ta referandum çalışmalarına başlayacak. 25 Şubat’ta Ankara Arena spor salonunda Anayasa düzenlemesi için "Tanıtım toplantısı" düzenlenecek.

BAHÇELİ - SİZLERDEN BEKLENTİM REFERANDUM SURESINCE ....KAPI KAPI GEZİP EVET TERCİHİNİ ANLATMANIZDIR

Konya kampının ardından MHP için de öncelik Avrupa'daki seçmenler olacak.

Avrupa'da bulunan bazı Türk dernekleri Cumartesi günü Parti Genel Merkezi'nde ağırlanacak. MHP Lideri Devlet Bahçeli, Avrupa'dan gelen dernek görevlillerine
partisinin izleyeceği stratejiyi ayrıntılı olarak anlatacak.

MHP Lideri Bahçeli, Konya'da "biz Şahıs ya da parti için değil Türkiye için evet diyoruz" demişti. Konya'da belirlenen o yol haritası Avrupa'da faaliyet gösteren Türk derneklerine de aktarılacak..

Anamuhalefet Partisi ise , Anayasa düzenlemesi için "Hayır" kampanyasını her alanda yürütecek. Sosyal medya da bu alanlarda biri olacak.

CHP, düzenlemeye karşı çıkma gerekçelerini sosyal medyadan hazırladığı kısa videolarla anlatacak.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatı doğrultusunda kampanya sürecinde kutuplaştırıcı bir dil kullanılmayacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere siyasiler üzerinden bir kampanya söylemi de yürütülmeyecek.

Slogan belirleme çalışmalarını sürdüren CHP'de öncelik sandığa gitmeyen seçmenler olacak.

Bu arada alanlara çıkmaya hazırlanan CHP İzmir milletvekilleri de Meclis'te birlikte fotoğraf karesine girdi, o anı ölümsüzleştirmek istedi, Milletvekilleri İzmir Marşını da söyledi.