"Yüzde 50'yi geçemezsek iç savaş çıkar"

"Yüzde 50'yi geçemezsek iç savaş çıkar"

“Eğer yüzde 50’yi geçemezsek iç savaşa hazır olun” ...bu sözlerin sahibi AKP Manisa İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem.... Büyük tepki gören sözlerin ardından soruşturma başlatıldı. Kendi partisi Erdem'in istifasını istedi. CHP'den ise "bu tavır kişisel değil kurumsaldır" değerlendirmesi geldi

"EĞER YÜZDE 50’Yİ GEÇEMEZSEK VE BU REFERANDUM OYLAMASINDA BAŞARISIZ OLURSAK İÇ SAVAŞA HAZIRLANIN"

AKP Manisa İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem'in, "Cumhurbaşkanlığı Sistemine "ilişkin bir konferansta yaptığı bu konuşma tepkiyle karşılandı.

Erdem'in sözlerine ilk tepki kendi partisinden geldi, Erdem'in istifası istendi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada , "Bu görüşü ifade eden kişinin partimizin yetkili organlarında yeri olamaz" denildi.
Açıklamanın maksadını aştığı ifade edildi. Bu arada Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı ise Erdem'in sözleri hakkında soruşturma başlattı.

ÖZGÜR ÖZEL: " BU BİR KİŞİNİN TEK BAŞINA ......TAVIR KİŞİSEL DEĞİL KURUMSALDIR "

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise iktidara yüklendi.

ÖZGÜR ÖZEL: "BU KİŞİNİN İSTİFA ETMESİ AKP'NİN SORUMLULUĞUNU ORTADAN KALDIRMAZ MANİSA SOMA'DA BİR SÖZ VARDIR BUNLARIN ANASI NEYSE DANASI DA ODUR AK PARTİ'DEN MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMUŞTU"

AKP Manisa İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem, 2015 yılında yapılan genel seçimlerde partisinden milletvekili adayı olarak gösterilmişti. Ancak Erdem o seçimde parlamentoya giremedi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz