Turan: CHP'nin tavrını ayakta alkışlıyoruz

Turan: CHP'nin tavrını ayakta alkışlıyoruz

Anamuhalefetin, anayasa değişikliği konusunda, yüksek mahkemeye gitmeme kararı, iktidar partisinin gündemindeydi... Grup başkanvekilleri, "bu tavrı, ayakta alkışlıyoruz" dedi. Referandumda hayır oyu vereceklere yönelik söylemler de gündemdeki yerini korudu.

Adalet ve Kalkınma Partisi Merkez Yürütme Kurulu, Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında parti genel merkezinde toplandı. Görüşme öncesinde konuşan Grup başkanvekillerinin gündeminde; ana muhalefetin, anayasa değişiklik düzenlemesini, yüksek mahkemeye götürmeyeceğine ilişkin kararı vardı.

BÜLENT TURAN - CHP'NİN ANAYASA MAHKEMESİNE GİTMEME KARARINI OLUMLU KARŞILIYORUZ. 90 YILLIK TARİHİNDE ANAYASA MAHKEMESİNE YÜZLERCE BAŞVURUSU OLAN CHP'NİN BU TAVRINI, TIRNAK İÇERİSİNDE, AYAKTA ALKIŞLIYORUZ.

NACİ BOSTANCI - 18 MADDEYİ OKUDUNUZ ANAYASAYA UYGUN OLDUĞUNU MU GÖRDÜNÜZ? ANAYASA MAHKEMESİ'NE İLİŞKİN ELEŞTİRİNİZ VARDI, ÜYELERİ Mİ DEĞİŞTİ DE BU KARARI ALDINIZ? BİZ, GİTMEMELERİNDEN POZİSYON İTİBARIYLA MEMNUNUZ

Referandumda hayır oyu vereceklere yönelik söylemler de gündemdeydi.. İktidar partisi grup başkanvekillerinden Naci Bostancı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerinin çarpıtıldığını savundu.

BİZ HAYIR VERENLERİ HERHANGİ BİR ŞEKİLDE TERÖRLE EŞİTLEMEDİK. ÖYLE BİR TAVRIMIZ OLMADI. BU HAYIRCILARI KOLONİZE ETME KASTINA YÖNELİK ONLARIN TAHRİK EDİLMESİ ÜZERİNDEN YÜRÜTÜLEN BİR ALGI PROPOGANDASI.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz