CHP lideri sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi

CHP lideri sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul'da bazı sivil toplum kuruluşlarıyla biraraya geldi; gündeminde işszilik rakamları ve referandum vardı...CHP lideri daha sonra minibüste saldırıya uğrayan türbanlı lise öğrencisi de vardı.

İstanbul'da bazı sivil toplum kuruluşlarıyla biraraya gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına kapalı gerçekleştirilen toplantı sonrası kameraların karşısına geçti...

"ŞU SORU SORULDU REFERANDUM SONUCU HAYIR ÇIKARSA KAOS MU ÇIKAR. HAYIR TAM TERSİ HERKES GÖREVİNDE OLACAK VE TÜRKİYE YOLUNA DEVAM EDECEK.O YÜZDEN VATANDAŞLARIMA GÜVENİYORUM."

CHP lideri partisinin Anayasa Mahkemesi'ne gitmeme karırına yönelik eleştirilere de yanıt verdi.

"ANAYASA MAH. GİTMEYECEĞİMİZ YÖNÜNDEKİ AÇIKLAMA BELLİ ÇEVRELERDE HAYAL KIRIKLIĞI YARATMIŞ DURUMDA BEKLİYORLARDI CHP ANAYASA MAHKEMESİNE GİDECEK BİZ DE BUNU MEYDANDA KOZ OLARAK KULLANACAĞIZ. BİZ MİLLETİMİZE GÜVENİYORUZ. SORUN MEMLEKET SORUNU"

Kılıçdaroğlu, işsizlik rakamlarına da değindi; " İzlenen politikalarla işsizlik çözülemez" dedi.

"İŞSİZLİK RAKAMLARI AÇIKLANDI. OLDUKÇA YÜKSEK GEÇEN YILA GÖRE 590 BİN KİŞİ DAHA İŞSİZLER ORDUSUNA KATILMIŞ DURUMDA.EKONOMİNİN ÇOK PARLAK OLDUĞU YÖNÜNDE ANLATIMLAR VAR AMA GERÇEK ÖYLE DEĞİL. NEREDEYSE TÜM EVLERDE BİR İŞSİZ VAR. HÜKÜMETTEN BEKLENTİMİZ ŞU PEKÇOK EKONOMİ PAKETİ AÇIKLADILAR BİZ DE SABIRLA BEKLEDİK AMA GERÇEK TABLO İŞSİZLİĞİN ARTTI. BİNALİ YILDIRIM'A AÇIK ÇAĞRIDA BULUNUYORUM. İZLENEN POLİTİKALARLA İŞSİZLİK ÇÖZÜLMEZ. UMARIZ BİZ DİLERİZ POLİTİKALARLA 180 DERECE DEĞİŞİKLİK YAPARLAR."

CHP liderinin gündeminde İstanbul Maltepe'de bindiği minibüste saldırıya uğrayan türbanlı lise öğrencisi de vardı.

"BAŞÖRTÜLÜ KIZ KARDEŞİME YAPILAN SALDIRIYI KINAMIŞTIM.HİÇ KİMSENİN GİYİM TARZIYLA UĞRAŞMAK GİBİ BİR DÜŞÜNCEYİ, HİÇ KİMSE KAFASINDAN DAHİ GEÇİRMEMELİDİR. HERKES BU ÜLKENİN CADDELERİNDE, SOKAKLARINDA ÖZGÜRCE GEZEBİLMELİDİR. HERKESİN GİYİMİNE, KUŞAMINA HERKESİN SAYGI DUYMASI GEREKİR. "

Kılıçdaroğlu bu açıklamanın ardından saldırıya uğrayan genç kızı evine giderek ziyarette bulundu.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz