ABD başkanı zor durumda

ABD başkanı zor durumda

Amerikan Başkanı Donald Trump'ın üst düzey danışmanlarına ilşkin çarpıcı bir iddia ortaya atıldı... Danışmanların, başkanlık yarışı sırasında Amerikan istihbaratınca şüpheli olarak bilinen Ruslarla sürekli iletişim kurduğu öne sürüldü. Görüşmelerin sıklığı ve görüşenlerin Trump'a olan yakınlığının, Amerikan istihbaratında şüphelere yol açtığı kaydedildi.

Amerikan televizyon kanalı CNN, seçim sürecinde Trump'ın hem kampanyasının hem de şirketlerinin yetkilileri ile "şüpheli" Rus vatandaşları arasında sürekli bir iletişimin olduğunu iddia etti..

Başkanlık görevini devralmadan önce hem Trump'ın hem de Obama'nın istihbarat yetkililerince konu hakkında bilgilendirildiği de ortaya atılan iddialar arasında.

Trump'ın yetkilileri ile Ruslar arasında yaşanan görüşmelerin rutin istihbarat toplama sırasında teknik takibe takıldığı belirtildi... Görüşmelerin sıklığı ve görüşenlerin Trump'a olan yakınlığının Amerikan istihbaratında şüphelere yol açtığı kaydedildi.

CNN'in haberine göre, Ruslarla görüşenler arasında Trump'ın kampanya sorumlusu Paul Manafort ve danışmanı Michael Flynn de var.

CNN'nin haberinin ardından birçok Cumhuriyetçi milletvekili ile senatör, Trump yönetimin Ruslarla olan ilişkileri ve görüşmeleri konusunda inceleme başlatılması çağrısında bulundu.

Bu arada, Başkan Trump'ın, istifa eden Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'in Rus yetkililerle telefon konuşmalarının sorunlu olduğunu haftalar öncesinden bildiği kaydedildi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz