Fırat Kalkanı Harekatı tüm hızıyla devam ediyor

Fırat Kalkanı Harekatı tüm hızıyla devam ediyor

Fırat Kalkanı Harekatı devam ediyor... Terör örgütü IŞİD'in bombalı araçla düzenlediği saldırıda 7 muhalif hayatını kaybetti... Türk Silahlı Kuvvetleri'nin operasyonlarında, 17 IŞİD'li terörist öldürüldü. Astana ve Cenevre'deki Suriye görüşmeleri ertelendi.. Irak Başbakanı el-İbadi ise Sadr Hareketi yanlılarına, ülkede "iç savaş" çıkarmamaları uyarısında bulundu.

Suriye'nin kuzeyinde devam eden Fırat Kalkanı Harekatı'nın 176'ıncı gününde....

Genelkurmay, IŞİD'e ait 224 hedefin karadan ve havadan ateş altına alınarak vurulduğunu duyurdu... Açıklamada, operasyon ve çatışmalarda 17 teröristin öldürüldüğü kaydedildi...

Açıklamada, El Bab'da yoğunlaşan çatışmalarda, terör örgütü IŞİD'in bombalı araçla düzenlediği saldırıda, 7 Özgür Suriye Ordusu mensubunun hayatını kaybettiği belirtildi..

Kazakistan, Suriye'de ateşkesin sağlanması için Astana'da 15 Şubat’ta yapılması planlanan görüşmelerin bir gün ertelendiğini açıkladı. Erteleme nedenine ilişkin bilgi verilmedi..

Birleşmiş Milletler de, Cenevre'deki Suriye görüşmelerinin 23 Şubat'a ertelendiğini bildirdi.

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi ise Sadr Hareketi lideri Mukteda es-Sadr yanlılarına ülkede "iç savaş" çıkarmamaları uyarısında bulundu.

İbadi, "Göstericilere, ülkeyi iç savaşla ateşe vermemeye ve en önemli hedefimiz IŞİD'le mücadeleyi unutmamaya çağırıyorum" dedi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz