MHP Lideri Bahçeli'den sert açıklama

MHP Lideri Bahçeli'den sert açıklama

Milliyetçi hareket partisi Lideri Devlet Bahçeli, Anayasa düzenlemesinin sistem değişikliğini olduğunu yineledi. Sosyal medya açıklamasında Bahçeli, "Sistem vahiy değil, insanlık icadıdır. Formül arayışı bitmeyecektir" diye vurgu yaptı...

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Bahçeli, anayasa için referandumda evet kampanyası yürüteceklerinin birkez daha altını çizdi. MHP Lideri, "birileri hayır diyor. Varsın desinler; ama unutmasınlar ki, son söz millete, son hüküm milli iradeye aittir" vurgusu yaptı.

anayasa düzenlemesinin sistem değişikliği olduğunu yineleyen Bahçeli, "Sistem vahiy değil, insanlık icadıdır. Huzurlu, kardeşçe, birlik ve refah içinde yaşamanın formül arayışı ise hiç bitmeyecektir" dedi.

Devlet Bahçeli, hayır kampanyası yürüten kesimleri de "Pensilvanya ve Kandil’e adeta türbe kurup başlarında mum yakacak kadar gözü dönenler ve bunların peşine takılanlar hükümsüz, haramdır" sözleriyle eleştirdi.

Bahçeli'nin hedefinde, parti içi muhalefet de vardı. MHP lideri, "Yerinde olmayan dönenler, satanlar, sapanlar, sövenler ve de savrulanlardır. Bize düşen de onlara yolunuz açık olsun demektir" ifadesini kullandı.

16 Nisan’da Anayasa referandumu öncesi Türkiye'nin belirli kesimler tarafından anlamsız tartışmalara kilitlenmek istendiğini de ifade eden Bahçeli, "Kimileri kalkıyor ışıksız otellerde gürültü çıkarıp, bitmiş ve tükenmişlikleriyle çaresizliğin ve çamurluğun limanına demir atıyor" dedi.

Açıklamasında "aramızda klik ve kulis faaliyetler yaşayamaz" diye sürdüren Devlet Bahçeli, "oyunlar tutmayacak" dedi.
MHP Genel Başkanı, "Anlayana" diye başladığı bir cümlesinin devamında belirttiği "Bayrağı bugün ele çizen, yarın yele verir. Halbuki bayrak şereftir, bağımsızlık sembolüdür; ancak baş tacı edilir, zirvelerle taçlanır" vurgusu dikkat çekti.

Devlet Bahçeli, açıklamasını "Milletten çizik yemişlerle yol yürüyemeyiz. Milliyetçi Hareket’in 48 yıllık haysiyetini iki paralık etmeye çalışanlarla hedefe varamayız. Bunlar avuç içlerine kınadan bayrak yaparak sözüm ona sanal gündemde yer tutmaya, çürümüş zihinleriyle ayakta durmaya çalışıyor" diye sürdürdü.

MHP lideri, "Son olarak Bahçeli niye değişti diye soruyorlar: Değişen ben miyim yoksa bakan gözler mi şaşı? Değişen ben miyim, derlenen Türkiye mi?" paylaşımında da bulundu.

Bahçeli, CHP'nin anayasa değişikliği düzenlemesini yüksek mahkemeye götürmemesini ise "CHP’nin zoru görünce yan çizmesinden dolayı Anayasa Mahkemesi’ne gitmeme kararı, milli iradeye şeklen saygı duyma mecburiyetindedir." diye yorumladı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz