Kılıçdaroğlu: "en yüce divan, halkın divanıdır"

Kılıçdaroğlu: "en yüce divan, halkın divanıdır"

Anamuhalefet; anayasa değişiklik düzenlemesini, yüksek mahkemeye götürmeyecek. Cumhuriyet halk partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Asıl yüce divan, halkın divanıdır. yanlış hesap, milletten dönecektir" dedi. Kararı değerlendiren Başbakan Yıldırım ise "CHP, Anayasa Mahkemesi'nden bir sonuç çıkmayacağını anlamış olmalı" yorumunu yaptı...

"ANAYASA MAHKEMESİNE GİTMEYECEĞİZ, BAŞVURMAYACAĞIZ..."

Karar merakla bekleniyordu. Açıklamayı, partisinin grup toplantısında yaptı. Anayasa değişikliğine ilişkin düzenlemeyi, Yüksek Mahkemeye götürmeyeceklerini duyuran Kılıçdaroğlu, gerekçelerini sıraladı. O sözleri de, ayakta alkışlandı.

"SORUN SALT BİR HUKUK TARTIŞMASI DEĞİLDİR.. ASLOLAN HALKIN ÖZ İRADESİ VE GÜCÜDÜR MİLLETİN İSTİKLALİNİ YİNE MİLLETİN AZİM VE KARARI KURTARACAKTIR EN YÜCE DİVAN HALKIN DİVANIDIR...BİZ CHP OLARAK BU MİLLETİN FERASETİNE SAĞ DUYISINA GÜVENİYORUZ++BAYRAĞIMIZA VATANIMIZA MİLLETİMİZE İNANIYOR GÜVENİYORUZ SON SÖZ MİLLETİN DİVANINDA..."

CHP Lideri'nin hedefinde, Cumhurbaşkanı'nın "Hayır diyenler, 15 Temmuz ile yan yanadır" sözleri de vardı..

"ŞİMDİ DİYORLAR Kİ KİM HAYIR DERSE O TERÖR SAYILIR AKLA BAKIN AKLA. EN GÜZEL CEVABI BİR ŞEHİT ANNESİ VERİYOR. BEN HAYIR DİYORUM. BEN DE SENİ TEHDİT EDİYORUM HAKKIM HARAM OLSUN DİYOR. ++ 13.52/ BİZ NE DİYORUZ İSTER HAYIR DE İSTER EVET DE BU VATANDAŞLARININ TAMAMININ BENİM BAŞIMIN ÜZERİNDE YERİ VARDIR. "

Anayasa değişikliğiyle getirilecek düzenlemeleri de tek tek anlattı Kılıçdaroğlu... Önce Meclis'i fesih yetkisini, ardından da sonra da milletvekili sayısının 600'e çıkarılmasını eleştirdi.

"DİYORLAR Kİ BÖYLE BİR ŞEY YOK YA BUNLAR KENDİ GETİRDİKLERİ DÜZENLEMEYİ BİLMİYORLAR GALİBA MUHALEFET GENSORU VEREMİYOR, BUNLAR DOĞRU MU YANLIŞ MI DİYEMİYOR. MİLLETVEKİLİ SAYISINI 550 DEN 600E ÇIKARIYORLAR. NEDEN? NORMALİ 450 MV'DİR. EK 50 MİLLETVEKİLİ ALDIĞI PARA HARAMDIR HARAM. ŞİMDİ VİCDANINDA ÖLÇ TART 16 NİSANDA SANDIĞA GİDECEKSİN. SENİN EVLADINI İŞSİZ BUNLAR EK 50 MV DAHA ÇIKARIYOR. 5 YILLIK MALİYETİ 187 TRİLYON LİRA, VATANDAŞIN CEBİNDEN ÇIKACAK YAZIK DEĞİL Mİ YA MİLLETE. BU NORMAL BİR SECİM DEĞİL BU BİR DEMOKRASİ BİR AHLAK OYLAMASIDIR. "

ana muhalefet Lideri, "Anayasa değişikliği, çiftbaşlılığı ortadan kaldıracak" açıklamalarına da değindi. Referandumdan hayır çıkması halinde verilecek mesajı anlattı, provokasyonlara karşı da uyardı.

" ÇİFT BAŞLILIK VAR MI? BİNALİ BEY, CUMHURBASKANINI 500 METRE ÖTEDEN GÖRSE 80 DÜĞMESİNİ İLKLER. ORTADA ÇİFT BAŞLIKLI YOK. DİYORLAR Kİ HAYIR ÇIKARSA KAVGA OLUR. HİÇBİR ŞEY OLMAZ DERİN VE RAHAT BİR NEFES ALIRIZ. HAYIR ÇIKARSA YİNE ERDOĞAN CUMHURBAŞKANLIĞINA, BİNALİ BEY BAŞBAKAN GÖREVİNE DEVAM EDECEK. AMA MİLLET DİYECEK Kİ, ANAYASAL SINIRLARINIZA ÇEKİLİN ARTIK. "

Kılıçdaroğlu, liderlere televizyon davetini de yineledi...

"BUYURUN ARKADAŞLAR SİZİN İSTEDİĞİNİZ TV KANALI OLSUN. BANA 15 DAKİKA ONLARA YARIM SAAT VERSİNLER BEN ONA DA RAZIYIM. SORUDA SORMAYACAGİM YETERKİ OTURAN MEDENİ İNSANLAR GİBİ KONUŞALIM. VATANDAŞ DEĞİŞİKLİKLERİN NE GETİRİP NE GOTÜRECEGİNİ BİLMİYORLAR "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz