Yıldırım: ''terör örgütleri, 'hayır' propagandası yapıyor"

Yıldırım: ''terör örgütleri, 'hayır' propagandası yapıyor"

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin haftalık olağan toplantısında konuştu. Referandum sürecine değinen Yıldırım, anayasa değişikliğine karşı olanlara, bir kez daha terör örgütleri üzerinden yüklendi. Yıldırım, partisinin referandum kampanyası tarihini de açıkladı.

"HEP SÖYLEDİM, BU ANAYASA 1982 MODEL, YOLDA KALIYOR TEKLİYOR. HAYIR'CILAR "BİZ İTTİRİRSEK ÇALIŞIR BELKİ" DİYOR. ÇALIŞMAZ KARDEŞİM, ÇALIŞMAZ. MİLLETİ YORMAYIN."

Başbakan Binali Yıldırım partisinin grup toplantısında konuştu; Gündeminde, anayasa değişikliği referandumu vardı...

"BİZ NE ZAMAN MİLLETE GELDİYSEK MİLLET BİZE GÜVENDİ "EVET" DEDİ. BİR DE "HAYIR"CILAR VAR. BUNLAR HAYIR KELİMESİNDEN SEVİMLİ ŞEYLER ÜRETİRSEK MİLLETİ İKNA EDERLER SANIYORLAR. YA BIRAKIN KELİME OYUNLARI. LAFLA PEYNİR EKMEK GEMİSİ YÜRÜMEZ. HELE "HAYIR"CILARIN BİNDİĞİ HDP-PKK-FETÖ GEMİSİ HİÇ YÜRÜMEZ. PKK "HAYIR" DİYOR, FETÖ "HAYIR" DİYOR, DEAŞ "HAYIR" DİYOR." "TERÖR ÖRGÜTLERİ HEP BERABER KORO HALİNDE 'HAYIR' PROPAGANDASI YAPIYORSA, BUNUN ÜLKEMİZ, MİLLETİMİZ, VATANDAŞIMIZ İÇİN BİR İŞARETİ VAR."

Yıldırım, partisinin referandum kampanyasına ilişkin tarih de verdi..

"25 ŞUBATTA PARTİMİZİN KAMPANYASI BÜYÜK BİR KAMPANYAYLA AÇILIUORUZ..O GÜN TÜRKİYENİN KALLBİ ANKARA DA ATACAK..."

Başbakan, Fırat Kalkanı operasyonuna da değindi..

"TÜRKİYE TOPRAKLARININ ÖTESİNDE DE ULUSAL GÜVENLİĞİMİZİ SAĞLAMAK İÇİN FIRAT KALKANI HAREKATIMIZ DA DEVAM EDİYOR. BU MÜCADELEDEN SONRA ELHAMDÜLİLLAH BAB'DA KONTROL ALTINA ALINDI. AMACIMIZ TERÖR KORİDORLARININ ÖNÜNE GEÇMEK. TEDBİRİ ASLA ELDEN BIRAKMAYACAĞIZ."

Yıldırım, fetö terör örgütü liderinin iadesi konusunda da amerikan yönetimi ile temasta olduklarını da söyledi.

"HAZIRLADIĞIMIZ DOSYALARDA TÜM KANITLARIMIZI İLETTİK. BU KONUDAKİ ADIMLARINI BEKLİYORUZ, GÖRÜŞMELERİMİZ DEVAM EDİYOR. UMUYORUM Kİ BU TERÖRİST BAŞININ İADESİ KONUSUNDA SOMUT ADIMLAR ATILACAKTIR."

Ve Dövizdeki dalgalanma...

"BİRKAÇ HAFTA İÇİN DÖVİZ KURLARINDA BİR HAREKETLENME OLDU. ŞİMDİ YÜZDE 7-8'E VARAN DÜŞÜŞ VAR. BATTIK DİYENLERİN SESİ ÇIKMIYOR. KÜRESEL DALGALANMALARLA BAŞLAYAN OYNAKLIK GEÇİCİDİR. ETKİLERİ SINIRLI KALACAKTIR."

Başbakan, meclisteki programının ardından 5G Mükemmeliyet Merkezi'nin açılış törenine katıldı...

"GÜNÜMÜZDE BİLİŞİM ALT YAPISI MİLLİ GÜVENLİKLE DOĞRUDAN İLGİLİ BİR DURUMA GELMİŞTİR. 25 DARBE GİRİŞİMLERİNE İLK OLARAK TEKNOLOJİYİ KULLANARAK BAŞLIYORLAR. 15 TEMMUZ'DA DARBECİLER KENDİ HABERLEŞME AĞINI KULLANDILAR."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz