CHP'li Sera Kadıgil'e istenen ceza belli oldu

CHP'li Sera Kadıgil'e istenen ceza belli oldu

CHP Parti Meclisi üyesi Avukat Sera Kadıgil hakkında, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımları nedeniyle yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianame ile Kadıgil hakkında 7 yıl hapis cezası istendi. Kadıgil ise referandumda "hayır" denilmesine ilişkin açıklamalar yaptığı için hedef gösterilediğini savundu

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle gözaltına alınan ve çıkarıldığı hakimlik tarafından serbest bırakılan CHP Parti Meclisi üyesi Sera Kadıgil hakkındaki soruşturma, tamamlandı.
İstanbul Basın Suçları Büro Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Kadıgil’in 2010 ve 2011 yıllarında attığı 4 tweet delil olarak gösterildi.

Söz konusu paylaşımlarda, kutsal değerlere hakaret niteliği bulunduğu ve Van depremine ilişkin paylaşımda ise bölge halkının aşağılandığı öne sürüldü.

Kadıgil’e "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme" ve "Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri aşağılama" iddiası ile 7 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

İddianamede, Kadıgil’in ifadesine de yer verildi. Referandumda neden "hayır" denmesi gerektiğine ilişkin açıklamalar yaptığı için hedef gösterilediğini söyleyen Kadıgil, "Bu nedenle geçmişte yapmış olduğum paylaşımlar gündeme getirildi" dedi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz