Fırat Kalkanı Harekatı

Fırat Kalkanı Harekatı

Fırat Kalkanı Harekatı devam ediyor... Genelkurmay, IŞİD'e ait 178 hedefin havadan ve karadan ateş altına alınarak vurulduğunu duyurdu. Operasyonlarda 43 teröristin öldürüldüğü belirtildi. Irak'ta düzenlenen hava saldırısında ise IŞİD'in 13 üst düzey yöneticisinin öldürüldüğü açıklandı.

Suriye'nin kuzey kesiminde devam eden Fırat Kalkanı Harekatı 175'inci gününde..

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada, terör örgütü IŞİD'a ait karadan 135, havadan 43 hedefin ateş altına alınarak, imha edildiği bildirildi...

Açıklamada, operasyon ve çatışmalarda, 26 teröristin öldürüldüğü kaydedildi.

Türk askeri ile muhaliflerin, El Bab'ın yüzde 40’ını kontrol altına aldığı ve kentin güneyinde bulunan Suriye askerleriyle çatışma çıkmaması için bir güvenlik hattının oluşturulduğu belirtildi.

Tampon bölgenin genişliğinin 500 ile bin metre arasında değiştiği öğrenildi.

İnsan Hakları İzleme Örgütü, yayınladığı raporda, Suriye ordusunun, 17 Kasım ile 13 Aralık tarihleri arasında, Halep'in muhaliflerin kontrolündeki bölgelerine 8 kez kimyasal silah saldırısı düzenlediğini bildirdi..

Raporda, söz konusu saldırılarda helikopterden içinde klorin gazı bulunan bomba atılması sonucu 9 sivilin hayatını kaybettiği, 200 kişinin yaralandığı vurgulandı..

Irak Savunma Bakanlığı ise IŞİD'in elebaşı Ebubekir el Bağdadi'nin toplantı yerine hava saldırısı düzenlendiğini duyurdu... Saldırıda, aralarında örgütün 13 üst düzey yöneticisinin de bulunduğu 64 teröristin öldürüldüğü açıklandı.

Bu arada, Şii Haşdi Şabi milislerin, sünni Arapları etnik temizlikle tehdit ettiği videolar ortaya çıktı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz