Ira mağdurları, Kaddafi'nin malvarlığını tazminat olarak istedi

Ira mağdurları, Kaddafi'nin malvarlığını tazminat olarak istedi

İrlanda Kurtuluş Ordusu mağdurları, devrik Libya lideri Muammer Kaddafi'nin malvarlığını tazminat olarak istedi. Söz konusu mal varlığının İngiltere'de olduğu ve 9 buçuk milyon sterlini bulduğu belirtiliyor.

İrlanda Kurtuluş Ordusu'nun düzenlediği terör saldırılarından sağ kurtulanlar, Libya'nın devrik lideri Muammer Kaddafi'nin İngiltere'de saklı tutulan mal varlığının kendilerine tazminat olarak ödenmesi için hükümete çağrı yaptı.

Terör mağdurları, Kaddafi'nin İngiltere'deki 9 buçuk milyon sterlini bulan nakit, mülk ve yatırım varlıklarının Hazine tarafından ortaya çıkarılmasından sonra taleplerini hükümete ilettiler.

Parlamento'daki partiler üstü gruptan milletvekilleri de Kaddafi'nin hazinesinin terör olaylarından sağ kurtulan insanların yaşamlarını iyileştirmek ve sağlık masraflarını ödemek için kullanılması kampanyasına destek veriyor.

Konuyla ilgili bir açıklama da Hazine sözcüsünden geldi.

Sözcü yaptığı açıklamada, Kaddafi'nin mal varlığının Birleşmiş Milletler'in çözüm süreci kapsamında dondurulduğunu, Libya'da istikrarlı bir hükümet kurulduktan sonra söz konusu mal varlığının Libyalılara geri verileceğini söyleyerek, bundan başka bir planın kanunsuz olacağını ifade etti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz