Terör operasyonları

Terör operasyonları

Terör örgütüne yönelik operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Irak'ın Kuzeyi'ndeki Zap Bölgesi'ne hava harekatı düzenlendi, terör mevzileri vuruldu. Diyarbakır'da 13 köyde, sokağa çıkma yasağı ilan edildi, terör operasyonu başlatıldı. Yenişehir İlçesi'nde, Kayapınar Belediyesi'ne kayyum olarak atanan kaymakama suikast hazırlığındaki terörist öldürüldü. Kayseri'de 14 askerin şehit olduğu terör saldırısına ilişkin soruşturmada, bilgi sızdırdıkları düşünülen 4 asker gözaltına alındı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bölücü terör örgütüne yönelik operasyonları zorlu kış koşullarında aralıksız sürüyor.

Irak'ın Kuzeyindeki Zap bölgesine hava harekatı düzenlendi.
TSK'dan yapılan açıklamada, 11 Ocak'taki operasyonda, teröristlere ait 2 havan mevzisi vuruldu. 2 barınak, içindeki teröristler ile birlikte ateş altına alınarak, imha edildi.

Yurt içinde de terörle mücadele sürüyor. Hakkari'de düzenlenen arata tarama faaliyetleri sırasında, terör örgütüne ait çok sayıda roketatar ve makinalı tüfek mühimmatı bulundu.

Diyarbakır’ın Lice ve Hani ilçesine bağlı 13 köyde, sabah saatlerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi, ardından operasyon başlatıldı.

Öte yandan, kentte emniyet ekiplerince yürütülen çalışmalarda, bir teröristin Kayapınar Belediye Başkanvekili olarak görevlendirilen, Kaymakam Mustafa Kılıç'a yönelik suikast hazırlığında olduğu tespit edilen bir terörist, Yenişehir ilçesinde kaldığı eve düzenlenen operasyonda öldürüldü.

Teröristin üzerinde silah ve sahte kimlik bulundu.

Batman'ın Sason, Kozluk ve Hasankeyf ilçeleri kırsalında yer alan bazı yerler bir yıl boyunca, özel güvenlik bölgesi ilan edildi.

Kayseri'de geçtiğimiz aralık ayında, 14 askerin şehit olduğu terör saldırısı ile ilgili soruşturma da sürüyor. Bu kapsamda şehit olan askerler ile aynı birlikte görevli 4 asker gözaltına alındı.

Daha önce terhis olanların da aralarında bulunduğu 3 bine yakın asker ile ilgili incelemenin ardından gözaltına alınan zanlıların, çarşı iznine çıkan askerlerin halk otobüsü ile kent merkezine taşındığı bilgisini sızdırmış olabilecekleri üzerinde duruluyor.

Soruşturmada gözaltında bulunan toplam 23 kişinin emniyetteki sorguları da devam ediyor.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz