Tüm: ''Cumhuriyetin kurucu değerlerine saldırı''

Tüm: ''Cumhuriyetin kurucu değerlerine saldırı''

Chp'li Mehmet Tüm, mecliste basın toplantısı düzenledi.. Anayasa değişiklik teklifini eleştiren Tüm; düzenlemenin, cumhuriyetin kurucu değerlerine yapılan bir saldırı olduğunu savundu; 52 Sivil toplum kuruluşunun hazırladığı bildiriyi, okudu..

MEHMET TÜM: "ANAYASALAR TOPLUMSAL UZLAŞMA METİNLERİDİR..BİR ANAYASANIN TÜMÜYLEYENİDEN YAPILANMASI DA BAZI MADDELERİN DEĞİŞİTİRİLMESİ DE TÜM ORTAK AKIL VE KABULÜNÜ GEREKTİRİR..."

Chp Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, görüşmeleri devam eden anayasa değişiklik teklifine karşı 52 sivil toplum kuruluşunun hazırladığı ortak metni okudu..

"ÖNGÜRÜLEN CUMHUBAŞKANININ YETKİLERİNİ GENİŞLETMEK DA BAŞKANLIK SİSTEMİN ADININ CUMHURBAŞKANLIĞI OLARAK ANILMASN I BİR ALDATMACADAN İBARETTİR..YAPILMAK İSTENEN PARLEMENTER DEMOKRATİK SİSTEMİN ORTADAN KALDIRILMASI GİRİŞİMİDİR..CUMHURİYETİN KURUCU DEĞERLERİNE YAPILAN BİR SALDIRIDIR.."

Tüm, teklifin geri çekilmesi için akp'li ve mhp'li milletvekillerine çağrıda bulundu..

"AKP Lİ VEKİLLERE SESLENİYORUZ..CUMHURİYET YALNIZ EMPERYALİZME KARŞI KAZANILMIŞ BİR SAVAŞIN DEĞİL HALKI KUL SAYAN ZİHNİYETE KARŞI SAVAŞILMIŞ BİR ZAFERİN ÜRÜNÜDÜR...BU GERÇEĞİ DEĞİŞİKLİĞİN DESTEKÇİSİ OLAN MHP'YE ÖZELLİKLE ANIMSATMAK İSTERİZ..HALKA KARŞI SUÇ İŞLEMEMEK İÇİN YOL YAKINDIR.."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz