FETÖ'cü 60 iş adamı tutuklandı

FETÖ'cü 60 iş adamı tutuklandı

FETÖ operasyonları yurt genelinde hız kesmeden devame ediyor... Örgütün finansal yapılanmasına ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 60 işadamı tutuklandı.

Fetö operasyonları hız kesmeden devam ediyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen 380 iş adamından 164'ü, 35 ilde gerçekleştirilen operasyonlarla gözaltına alınmıştı.

FETÖ'nün finansal yapılanmasına ilişkin savcılık tarafından sorgulanan işadamlarından 110'u tutuklanması talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilirken, 54'ü de serbest bırakıldı. Hakim karşısında çıkan 110 iş adamından Bekir ve Mahmut Sami Boydak'ın da aralarında bulunduğu 60'ı tutuklandı.

FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetlerindeki yapılanmasına ilişkin operasyonda da, gözaltına alınan ve örgütün şifreli haberleşme programı "ByLock"u kullandıkları tespit edilen aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 84 şüpheli daha tutuklandı. Böylece soruşturma kapsamında tutuklananların sayısı 315'e yükselmiş oldu.

Yurt genelinde ise, Erzurum'da 2, Çorum'da 9 kişi tutuklandı; Bilecik'te de 6 kişi gözaltına alındı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz