Başdanışmandan anayasa yorumu

Başdanışmandan anayasa yorumu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı Yalçın Topçu,10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazete ile televizyonların, Ankara temsilcileri ile biraraya geldi. Topçu'nun gündeminde anayasa değişiklik teklifi vardı.

Gazeteciler ile akşam yemeğinde buluşan buluşan Cumhurbaşkanlığı baş danışmanı gündeme ilişkin değerlendiremelerde bulundu

anayasa değişiklik teklifine değinen Topçu, muhalefete çağrıda bulundu.

"HERKESİN EKSİĞİ VE HATASI VARDIR AMA SİYASETİMİZİN ŞU ANDA BAZI ŞEYLERİ ERTELEMESİ GEREKİR. NEGATİF MUHALEFETİN ZAMANI DEĞİL. ŞU ANDA YAPICI, YOL GÖSTERİCİ, SORUMLU VE POZİTİF BİR MUHALEFET İZLEME ZAMANI. BENCE MUHALEFET BUNU YAPARSA KENDİSİ DE ÜLKE DE KAZANIR AMA BÖYLE YAKA PAÇA, NEGATİF, BUNUN BİR FAYDASI YOK."

Anayasa değişiklik teklifine görüşünü de açıklayan Topçu, Meclis'in yasama ve denetim yapacağını, yürütmenin hem milletin hem de Meclis'in denetimine açık olacağını söyledi. Topçu, milletin tasdikinden geçmeyen hiçbir şeyin meşru olamayacağını kaydetti.

Topçu, 15 Temmuz derbe girişimi gecesi neler yaşadıklarını da aktardı

"SONRADAN TUTUKLANAN O KUTSİ, 'ŞAHSİ MESELE DEĞİL' DİYEN MUHAFIZ ALAY KOMUTANI'NIN (MUHSİN KUTSİ BARIŞ) YANINA GİTTİK. 'SİZİN ŞAHSINIZLA ALAKALI DEĞİL BU İŞ' DİYOR. ORADA BÜTÜN DERT VE DAVA ŞU, KÜLLİYE'NİN İÇİNE GİRECEKLER GÜYA... ORADA KİM VAR? BEN VARIM, ANKARA VALİSİ VAR, O GÜNKÜ EMNİYET GENEL MÜDÜRÜ VAR, ANKARA EMNİYET MÜDÜRÜ, GENEL SEKRETER YARDIMCILARINDAN METİN BEY VE NADİR BEY VAR. BİZİ YERE YATIRACAKLAR, KELEPÇE TAKACAKLAR ELİMİZE, AYAĞIMIZA. ARKADAŞ DA ORADA RESİM ÇEKİLECEK, CUMHURBAŞKANININ KOLTUĞUNDA. BİTTİ OLAY."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz