Uşak'ta taşınabilir güç kaynağı az kalsın öldürüyordu

Uşak'ta taşınabilir güç kaynağı az kalsın öldürüyordu

Uşak'ta bir kişi, doldurmak için prize taktığı taşınabilir güç kaynağının patlaması sonucu ağır yaralandı. Kalbinden ve kafasından yaralanan ve 3 gün yoğun bakımda kalan şahıs ameliyatla sağlığına kavuştu.

Uşak merkeze bağlı Kayaağıl köyünde yaşayan ve bir taş ocağında makine operatörü olarak çalışan bir çocuk babası 30 yaşındaki Ethem Akgün, cep telefonunu şarj etmek için kullandığı taşınabilir güç kaynağını yatak odasındaki elektrik prizine taktı.

Yaklaşık 5 saniye sonra patlayan güç kaynağı yüzlerce minik parçaya ayrılırken, metal parçalar Akgün'ün vücuduna saplandı.

Kalbine ve vücudunun değişik bölgelerine saplanan parçalar nedeniyle ağır yaralanan Akgün, yakınları tarafından ambulansla Uşak Devlet Hastanesine götürüldü.

Ameliyata alınan Ethem Akgün'ün kalbine saplanan 3 milimetrelik metal parça ile vücuduna isabet eden diğer parçalar çıkartıldıktan sonra yaralı, yoğun bakıma alındı.

Yoğun bakımda üç gün süren tedavisinin ardından hastanenin Kalp Damar Cerrahi Servisine çıkartılan Ethem Akgün, yaşadıklarını gazetecilere anlattı.

"ŞARJ ALETİNİ, NORMAL TELEFON ŞARJ ALETİYLE TAKTIM. POWERBANK'A KENDİSİNİN HİÇBİR ŞEY KALMADIĞI VÜCUDUMA OLAN HER YERE PLASTİK, BAKIR, KURŞUN PARÇALARI YAYILDI. ONDAN SONRASINI ZATEN BİRŞEY HATIRLAMIYORUM. SADECE YÜZÜMÜN GÖZÜMÜN GÖĞSÜMÜN KAN OLDUĞUNU HATIRLIYORUM."

Akgün, benzer olaylar için vatandaşları uyardı.

"BUNLAR SADECE TV'DE RADYODA DUYULACAK KAZALAR DEĞİL. HER AN HER ZAMAN BAŞIMIZA GELEBİLİR. DİKKATLİ OLSUNLAR, ÖNLEMLERİNİ ALSINLAR. KULLANMASINLAR DAHA DOĞRUSU."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz