Karabük'te -7 derecede donduran koşu

Karabük'te -7 derecede donduran koşu

Karabük'te düzenlenen Kros İl Birinciliği müsabakasında öğrenciler soğuk hava nedeniyle zor anlar yaşadı. Soğuktan üşüyen bazı öğrenciler gözyaşlarını tutamadı.

Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Atletizm İl Temsilciliğince düzenlenen "Kros İl Birinciliği" koşusu öğrenciler için kabusa dönüştü.

Yenişehir bölgesinde 2 ve 3 bin metrelik parkurlarda yapılan koşuya, yıldız kızlar ve erkekler kategorilerinde 69 ortaokul öğrencisi katıldı.

Sıfırın altında 7 derecede ve buzla kaplı parkurda gerçekleştirilen koşudan etkilenen bazı öğrenciler, gözyaşlarına hakim olamadı.

Parkurları güçlükle tamamlayan öğrencilerden bazıları da bitiş çizgisi ile birlikte kendini buz tutan zeminde yere bıraktı.

Soğuktan üşüyen öğrencilerin araca alınarak ısınması sağlanırken, öğrencilere öğretmenleri müdahale etti.

Atletizm İl Temsilcisi Okan Özyaman, gazetecilere yaptığı açıklamada, doğa ve hayat şartlarının zor olduğunu söyledi.

"100 ÇOCUK SPOR YAPIYORSA BUNUN 20'Sİ BU SPORU YAPABİLİR. BU BİR GENETİK, DAYANIKLILIK VE MÜCADELE İŞİ. GERİSİ İDMAN, ANTRENMANDIR. DOLAYISIYLA BU YETENEĞİ TAŞIYANLAR BU İŞİ YAPMAYA GÖNÜLLÜ OLARAK BURAYA GELİYORLAR. ZORLA BİR ŞEY YOK. ÇOCUKLARIN SAĞLIK VE EMNİYET TEDBİRLERİ İYİ BİR ŞEKİLDE ALINDI. HAVA SOĞUK, SOĞUKLA MÜCADELE ETTİLER."

Yarış sonunda dereceye giren öğrencilere ve okullara Merkez Spor Salonu'nda kupaları verildi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz