Ankara Valiliği: Eylemler bir ay yasaklandı

Ankara Valiliği: Eylemler bir ay yasaklandı

Ankara Valiliği, başkent genelinde eylem yapılmasını, güvenlik gerekçesi ile bir ay yasakladı... Cumhuriyet halk partili milletvekilleri, valiliğin kararına tepkili.

Ankara Valiliği, güvenlik gerekçesiyle, 1 ay boyunca açık alanlarda gösteri ve yürüyüşlerin yasaklandığını duyurdu...

Valilik açıklamasında, istihbari bilgiler işaret edilerek, terör örgütlerinin Ankara'da eylem hazırlığında olduklarının tespit edildiği belirtildi.

"Umuma açık alanlarda düzenlenecek oyun, temsil, açıklama ve çeşitli şekillerdeki gösteriler ile basın açıklamaları ve stantların, 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu'nun 11'inci maddesinin verdiği yetkiye istinaden 30 gün süre ile yasaklandığı" açıklandı...

CHP'li vekiller karara tepkili... Bu tepkilerini de Meclis'te dile getirdi...

LEVENT GÖK - BU ŞARTLARDA ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNİ TARTIŞIYORUZ...TOPLANAMAYACAKSINIZ KONUŞAMAYACAKSINIZ FİKRİNİZİ İFADE EDEMEYECEKSİNİZ CANLI BOMBA OLDUĞUAN YÖNELİK İHBARLAR GELİYOR EVET AMA İŞTE BU TABLO DA BRİ BAŞKA GERÇEK TÜRKİYEDE SAĞLIKLI BİR İŞLEYEYİŞİN OLAMAYACAĞI BİR GERÇEK...ANKARA VALİLİĞİ TAMDA ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNDE BU KARARI İFADE ETMEKLE TC DE SAĞLIK BİR TARTIŞMA ORTAMININ OLMADIĞINI İKTİDAR TARAFINDAN KABUL EDİLDİĞİ BİR SÜRECİ BİZE GÖSTERİYOR.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz