Tüfenkci : Prensipte faiz artırımına karşıyım

Tüfenkci : Prensipte faiz artırımına karşıyım

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Merkez Bankası'nın son müdahalesiyle ilgili olarak, "Merkez Bankası faiz artırımını gerekli görüyorsa kendi karar mekanizması içinde alır. Ama ben artıştan yana değilim" dedi.

PRENSİP OLARAK FAİZ ARTIRIMINA KARŞIYIM. MB FAİZİ ARTIRIMI GEREKLİ GÖRÜYORSA KISITLAMA YOK BUNU YAPABİLİR AMA BEN ARTIRIMDAN YANA DEĞİLİM

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle meclis'te dolardaki değerlenme ve Merkez Bankası'nın son müdahalesi ile ilgili açıklama yaptı..

MB YAKINDAN İZLİYORDU. BEKLENMEDİK ARTIŞ GÖZLEMLENİYORDU. YURTİÇİ VE DIŞI NEDENLERİ VAR. YERİNDE MÜDAHALELERLE SÜRECİ YÖNETECEĞİNİ DÜŞĞNÜYORUM. HÜKĞMETTEN ZİYADE MB. TORBA YASADA YASAL DÜZENLEMELER VAR.

BİZDEKİ KANAATLER ÖZELLİKLE YURTDILI BAĞLANTILI OLARAK DÖZVİZ ÜZERİNDEN YAPTIRIMLAR OLDUPUNU GÖZLEMLİYORUZ. REEL ANLAMDA CİDDİ KARŞILIĞI OLMAYAN HAREKETLER GÖZLEMLİYORUZ. DÜNYA PİYASALARINDAN ÖTE MANUPLE EDİLEN GİRİŞİMLER OLDUPUNU GÖRÜYORUZ.

Tüfenkci, ikinci el otomobil piyasasında yapılacak düzenlenme konusunda son kez sektör temsilcileri ile toplantı yapacaklarını, ardından uygulamayı hayata geçireceklerini de söyledi.

ARTIK HER ÖNÜNE GELENİN, ÖĞRETMEN, DOKTOR VEYA BAŞKA BİR MESLEK SAHİBİNİN, ARABA ALIM SATIMI NOKTASINDA TEK BAŞINA YETKİLİ OLMASINI İSTEMİYORUZ. BELİRLİ KRİTERLERİ TAŞIYAN GALERİCİLER TARAFINDAN YAPILMASINI UYGUN GÖRÜYORUZ

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz